Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Dealerzy stawiają na nowe kanały komunikacji internetowej: vlogi i blogi dealerów z Pomorza

Blogi i Vlogi – coraz więcej dealerów szuka nowych kanałów dotarcia do swoich Klientów. Firmy wciąż inwestują w tak zwane Social Media, ale te w ostatnim czasie mocno się komercajaluzują i niestety także zawodzą.

Receptą na to są własne, wirtualne platformy, na których firmy komunikują nowości związane ze swoją działalności. Tą droga podążą już kilka firm motoryzacyjnych z Trójmiasta.

Własne, odrębne od oficjalnych witryn, uruchomiły między innymi takie firmy jak FordStore Euro-Car, Grupa Zdunek czy Mercedes-Benz Witman. Każda z nich ma trochę inny pomysł na to przedsięwzięcie.

FordStore Euro-Car postawił na typowego bloga – czyli stronę internetową o charakterze informacyjnym nie tylko ż życia firmy w Gdyni, ale także marki w skali globalnej.

Ponadto, od kilku lat prowadzimy kanał na Youtube, na którym prezentujemy i pokazujemy samochody oferowane w grupie Euro-Car. Oprócz prezentacji samochodów zamieszczamy tam filmy pokazujące samochody jako uzupełnienie ogłoszeń internetowych – mówi Filip Formella, Kierownik działu Marketingu Euro-Car.

Grupa Zdunek z kolei stworzyła Vloga – czyli stronę informacyjną, ale skupioną tylko wokół materiałów wideo.

Produkcja własnych filmów pozwoliła na połączenie wszystkich marek z portoflio w jednym klipie – od budżetowej Daci, przez np. Citroena do segmentu Premium, reprezentowanego przez BMW, MINI i DS’a.

Firma Witman z kolei na swojej stronie internetowej Witman.pl przede wszystkim przedstawia swoje usługi i gamę samochodów używanych. Ponadto znajdują się tam także aktualności, które można traktować jako Blog – chociaż bardziej o charakterze korporacyjnym, mniej lokalnym z życia firmy.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowej Toyoty Yaris Cross w Toyota Walder Rumia

Do Trójmiasta, przedpremierowo, zawitał najnowszy model z gamy Toyoty: Yaris Cross. Nieduży SUV z segmentu …

Jeden komentarz

  1. Warto sprawdzić także innych dealerów 🙂

    http://www.bmg-goworowski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *