344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Detailing House

Detailing House prezentuje: Auto Graph Amethyst – deironizer – krwawa felga

Ładne i zadbane felgi są ozdobą każdego samochodu. Ten element narażony jest jednak niemal cały czas na zabrudzenia. Czesto nie wystarczy ich tylko spłukać – niezbędny jest specjalistyczny preparat, który sprawi, że koła znów mogą wyglądać jak nowe. We współpracy ze sklepem Detailing House przedstawiamy produkt przeznaczony do deironizacji felg i lakieru. Co to takiego deironizacja? To proces usuwania zanieczyszczeń metalicznych z powierzchni lakieru oraz felg. Po co to robić? Żeby lakier i felgi były gładkie i czyste.

Amethyst od Auto Graph Detailing służy do oczyszczenia felg z opiłków metalicznych, osadów przemysłowych oraz lotnej rdzy. Można go również stosować do lakieru, tworzyw sztucznych, chromów oraz szkła.

Opiłki metaliczne osadzają się na felgach oraz dolnych częściach samochodu podczas hamowania. Wówczas ich powierzchnia staje się chropowata. Auto Graph Amethyst to tak zwana krwawa felga, czyli produkt, który przez swój skład chemiczny wchodzi w reakcję z cząstkami metalu, dając efekt „krwawienia” elementu, na który zaaplikowaliśmy deironizer. Produkt jest gęsty, dzięki czemu dłużej reaguje z zanieczyszczeniami i nie spływa zbyt szybko z powierzchni pionowych.

Zalety tego produktu to:

  • nieduszący zapach wiśni,
  • duża gęstość,
  • silne działanie,
  • neutralne pH,
  • łatwość i bezpieczeństwo w użyciu.

Rim cleaner firmy Auto Graph możemy stosować również do lakieru. Z pewnością przyda się do przygotowania powierzchni przed nałożeniem wosku lub ceramiki.

Sposób użycia:

  1. Przed przystąpieniem do pracy należy sprawdzić, czy felgi lub lakier są chłodne. Jeśli nałożymy produkt na gorące elementy, to szybko wyschnie, nie zdąży wejść w reakcję z zabrudzeniami i pozostawi białe zacieki. W takiej sytuacji należy drugi raz nałożyć produkt i go wypracować pędzelkiem lub rękawicą do mycia auta.
  2. Po nałożeniu produktu na felgi odczekujemy 2-3 minuty, możemy po tym czasie wypędzelkować produkt, aby wzruszyć brud.
  3. Lakier również możemy pokryć warstwą produktu. Jeżeli chcemy mocniej potraktować zanieczyszczenia, to po 2-3 minutach możemy przejechać po lakierze mokrą rękawicą do mycia samochodu. Samochód powinien być wcześniej dokładnie umyty, aby nie szorować lakieru brudem.
  4. Na koniec należy dokładnie spłukać produkt z elementu. Czas, jaki produkt może pracować na elemencie, jest zależny od warunków pogodowych, dlatego warto przyglądać się i sprawdzać, czy nie wysycha.

Kiedy należy używać krwawej felgi?

Nie zaleca się częstego używania deironizera! Felgi myjmy cyklicznie tak jak resztę karoserii (pre wash + szampon), a dopiero w momencie zaobserwowania silnego osadu używamy tego środka.

Kiedy oczyszczamy lakier?

Amethyst przyda się do oczyszczenia lakieru przed nakładaniem ceramiki lub wosku. Jeżeli nie zabezpieczamy lakieru, to i tak warto przeprowadzić proces deironizacji, aby lakier był gładki, a zanieczyszczenia nie przywierały zbyt mocno. Pozwoli to uniknąć konieczności przeprowadzenia mechanicznego oczyszczania, które może skutkować powstaniem mikro rys.

Auto Graph Amethyst, skąd taka nazwa? Auto Graph Detailing ma całą serię produktów, które swoje nazwy wzięły od minerałów, np. Onyx lub Saphire. Opisywany Amethyst to minerał, który występuje w kolorach od fioletowego do przezroczystego. Produkt również zmienia kolor w butelce, blednąc pod wpływem słońca. Nie zmienia to jednak jego skuteczności.

Amethyst to produkt, z którym przyjemnie się pracuje. Jest wyjątkowo skuteczny przy oczyszczeniu lakieru oraz felg, co jest bardzo istotnym etapem mycia samochodu. Dostępny jest w pojemnościach 750 ml oraz 5 l. Do użytku prywatnego zaleca się butelkę 750 ml w zestawie z atomizerem. Pojemność ta w zupełności wystarczy na kilka myć felg.

Produkt do nabycia jest w sklepie internetowym Detailing House oraz w sklepie stacjonarnym w Straszynie przy ul. Starogardzkiej 117.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Mechaniczne czyszczenie dywaników samochodowych w CarWash SPA w Gdańsku

Dywaniki to nieodłączony element samochodu. Przyjmują na siebie największe zabrudzenia – pochodzące z butów kierowcy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *