MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Dlaczego warto kupić wideorejestrator? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery samochodowej?

W ostatnich latach wideorejestrator staje się urządzeniem coraz popularniejszym wśród właścicieli samochodów. Jego zadaniem jest nagrywanie tego, co dzieje się w najbliższym otoczeniu pojazdu. Dlaczego warto zdecydować się na zakup wideorejestratora?

Konflikty na drodze zdarzają się na co dzień. Wypadek, stłuczka, nieporozumienie na parkingu – w każdej z tych sytuacji materiał zgromadzony przez wideorejestrator pozwala na szybkie zakończenie sporu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery samochodowej?

W jakich sytuacjach przydatny okazuje się wideorejestrator?

Przed podjęciem decyzji o zakupie wideorejestratora warto zastanowić się, w jakich sytuacjach może przydać się urządzenie tego typu.

Przede wszystkim, warto wziąć pod uwagę, że ruch samochodowy, zwłaszcza w większych miastach, z roku na rok staje się coraz bardziej intensywny. Kierowcy muszą uważać nie tylko na siebie nawzajem, ale także na innych uczestników ruchu – motocyklistów, rowerzystów, pieszych. Osoby, które posiadają wideorejestrator, zawsze będą dysponować niezbitym dowodem przy jakichkolwiek zdarzeniach drogowych. A trzeba podkreślić, że podczas kolizji często brakuje jakichkolwiek świadków, którzy mogliby pomóc w określeniu sprawcy danej sytuacji.

Kamery samochodowe umożliwiają szybkie ustalenie sprawcy zdarzenia drogowego, co stanowi spore ułatwienie dla wezwanej na miejsce policji i może oddalić podejrzenia od niewinnej osoby.

Jeśli interesuje Cię zakup wideorejestratora, sprawdź dostępne modele na empik.com.

Zakup kamery samochodowej – na co zwrócić uwagę?

Istnieje kilka kluczowych parametrów, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze wideorejestratora.

Jednym z najważniejszych parametrów wideorejestratorów jest rozdzielczość nagrywania. Wydawać by się mogło, że to głównie ona wpływa na jakość obrazu, jednak nie mniejsze znaczenie ma prędkość poklatkowa danego urządzenia. Określa ona liczbę nagrywanych przez nie na sekundę klatek. Połączenie wysokiej rozdzielczości i prędkości poklatkowej gwarantuje, że nagrany film będzie czytelny i płynny.

Wybierając wideorejestrator warto również zainteresować się, czy dane urządzenie posiada tryb nocny. Dzięki niemu nagrania wykonane po zachodzie słońca wciąż są czytelne. Kamera samochodowa wyposażona w tryb nocny doskonale radzi sobie nie tylko nocną porą, ale również w czasie ulewnego deszczu, kiedy warunki oświetleniowe są niekorzystne. W trakcie nocnego nagrywania przydatną funkcją okazuje się także tryb HDR, który poprawia czytelność filmów.

Niektóre dostępne na rynku wideorejestratory wyposażone są w funkcję automatycznego rozpoczynania nagrywania po odpaleniu silnika samochodu. Dzięki niej nie istnieje ryzyko, że w przypadku spornego zdarzenia na drodze, wideorejestrator pozostanie wyłączony przez zwyczajne zapominalstwo. Urządzenie z tą jakże przydatną funkcją automatycznie włączy się po odpaleniu silnika.

Wideorejestrator to urządzenie, które powinno być obecnie na wyposażeniu każdego samochodu. Dzięki niemu każdą nieprzewidzianą sytuację na drodze można rozwiązać szybko i sprawiedliwie.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Jakie narzędzia do warsztatu warto kupić?

Wyposażenie warsztatów samochodowych to nie lada wyzwanie, do którego należy podejść z dużą dozą cierpliwości …

Jeden komentarz

  1. Lepiej kupic lepszy model niż gorszy, jak się ma dywagacje co do modeli. Ja żałuję, że od razu się nie szaprnąłem na obecny model Lamaxa, bo działa dobrze w przeciwieństwie do tanszych. Tutaj zawsze wszystko widze na filmach, już pomijam fakt, że kamery tanie maja problemy z nagrywaniem w pętli!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *