wtorek , 21 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
ma.t prasowe

Dlaczego warto ubezpieczyć samochód? Poznaj ofertę ubezpieczycieli!

Przymierzasz się do zakupu polisy OC, ale czy wiesz, dlaczego to takie ważne? Na jakie opcje dodatkowe możesz liczyć? Dopasuj zakres ochrony do swoich potrzeb! Tutaj dowiesz się, co jeszcze może dopełniać podstawową ofertę? Czy wiedziałeś o tych możliwościach?

Ubezpieczenia komunikacyjne – co mówią liczby?

Według danych przedstawionych przez Polską Izbę Ubezpieczeń po II kwartale roku 2018 średnia stawka za polisę OC wynosiła 574,8 zł. A to oznacza, że była analogiczna do tej z II kwartału roku 2017. Tymczasem średnia składka na polisę AC w pierwszym półroczu była zdecydowanie wyższa i wynosiła aż 1125,7 zł (4,6 proc więcej niż rok wcześniej). Nie są to wysokie kwoty, zwłaszcza że każdy właściciel auta musi się z nimi liczyć tylko raz w roku.

Ile szkód zostało zlikwidowane z tytułu wykupienia tego rodzaju polis? W ciągu pół roku usunięte zostało aż 619,6 tys. szkód z OC i 382 tys. szkód z AC.[1] Liczby te pokazują, jak ważna dla naszego bezpieczeństwa jest ochrona w tej właśnie postaci. Warto wiedzieć, że ubezpieczenia OC w zależności od oferty danego ubezpieczyciela mogą mieć różny zakres. Niektóre z propozycji rozszerzone zostały o dodatkowe opcje – co dokładnie?

Polisa OC – przed czym chroni?

Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zalicza się do obowiązkowych polis komunikacyjnych. Konieczność jego wykupu spoczywa na właścicielu pojazdu, mimo to odszkodowanie z tego tytułu otrzymują osoby poszkodowane w danym zdarzeniu. Może to być koszt leczenia lub rehabilitacji, albo cena naprawy uszkodzonego auta, czy mienia.

Bywa, że ten podstawowy zakres zostaje rozszerzony o dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie MINI Assistance. Jest to gwarancja doraźnej pomocy technicznej dla ubezpieczonego i poszkodowanego w przypadku unieruchomienia pojazdu wskutek wypadku na terytorium RP. W trudnej sytuacji właściciel zepsutego auta może liczyć m.in. na usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia albo na holowanie w obrębie określonej odległości. Bardzo korzystna jest oprócz tego możliwość uzyskania samochodu zastępczego, wtedy, kiedy np. ten pierwszy zostanie uszkodzony w wyniku kolizji drogowej lub wypadku.

Niektórzy ubezpieczyciele, np. Uniqa proponują oprócz tego bezpłatną Zieloną Kartę, jak i ochronę zniżek Bonus Malus. Co więcej, w tym zakresie mieści się ponadto darmowa BLS, czyli Bezpośrednia Likwidacja Szkód. To oznacza, że towarzystwo ubezpieczeniowe niweluje szkody spowodowane przez osobę posiadającą OC w innym zakładzie ubezpieczeń. A dla tych, dla których opłacenie takiej polisy jest pewnym ciężarem finansowym, udostępniono możliwość opłacenia składki w ratach.

[1]https://ceo.com.pl/piu-najwazniejsze-dane-o-rynku-ubezpieczen-po-ii-kw-2018-r-62755

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kurs na prawo jazdy kat. A. Cena, formalności, potrzebny sprzęt

Kurs na prawo jazdy kat. A to koszt ok. 1500-2600 zł . Cena zależy od …

2 komentarze

  1. ktoś jeździ bez polisy OC jest lekko powiedziawszy niepoważny. Zaczyna się od kary ponad 4k ale to nic w stosunku do szkody jaką czasami trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni. Ubezpieczenia OC nie są drogie wystarczy sprawdzić aplikacji Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek w 40 sek polisę na mailu

  2. Należy pamiętać, ze mini Assistance może mieć różny zakres ochrony zależnie od towarzystwa. Dlatego warto zawsze porównywać oferty towarzystw w porównywarce ubezpieczeń takiej jak Ubea.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *