niedziela , 3 grudnia 2023
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Dlaczego zakup używanych alufelg to ryzyko?

Dobrej jakości felga aluminiowa jest nie tylko elementem funkcjonalnym, ale także estetycznym, który ma istotny wpływ na wygląd samochodu. Wielu kierowców, planując zakup kompletu alufelg, rozważa wybór produktu z rynku wtórnego. To jedynie na pozór opcja niosąca za sobą oszczędności – w ostateczności może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Powód 1: Niewidoczne defekty

Aluminium, chociaż cechuje się relatywnie dużą wytrzymałością, podczas niewłaściwego użytkowania może zostać uszkodzone. Niektóre mankamenty, nawet te niewidoczne na pierwszy rzut oka, będą wpływać na właściwości użytkowe. Również nieprawidłowo przeprowadzona renowacja poskutkuje zmniejszeniem wytrzymałości konstrukcji. Przy zakupie używanych alufelg niekoniecznie można polegać na wiedzy poprzedniego właściciela.

Za jakość nowych obręczy odpowiada producent. Renomowane marki przykładają szczególną wagę do zachowania najwyższej jakości sprzedawanych egzemplarzy. Te przechodzą zaawansowane testy oraz otrzymują certyfikację. Są także objęte gwarancją. Decydując się na produkt z rynku pierwotnego, możemy mieć pewność, że wybieramy wytrzymałą obręcz aluminiową.

Dostępność obręczy z lekkich stopów na polskim rynku jest naprawdę duża. Nie ma problemu z tym, żeby kupić nowe felgi do BMW, Audi czy innego samochodu. Szeroka oferta pozwala na znalezienie modelu nie tylko odpowiadającego nam wizualnie, ale także dostosowanego do naszego budżetu. Dzięki temu mamy możliwość zakupu alusów zarówno spełniających rygorystyczne normy produkcyjne, jak i nieposiadających wad ukrytych przez używającego je wcześniej sprzedającego.

Powód 2: Lepszy wygląd

Wielu właścicieli samochodów decyduje się na zakup alufelg, ponieważ zależy im na poprawie wyglądu auta. Trudno znaleźć model z rynku wtórnego, który sprawi, że cztery kółka będą prezentowały się nienagannie, a jego cena będzie znacząco odbiegać od kosztów produktu nowego. Zarysowania powierzchni, małe wgniecenia czy inne defekty wizualne na obręczy z drugiej ręki nie pozwolą uzyskać efektu, który zadowoli perfekcjonistów. Warto także pamiętać, że niewłaściwa pielęgnacja felgi przez starego właściciela może sprawić, że nie będzie możliwości doczyszczenia trwale wżartych w powierzchnię pyłów, błota czy opiłków z układu hamulcowego.

Powód 3: Stare kolekcje

Często zdarza się, że sprzedawane w okazyjnych cenach są modele pochodzące ze starych, niedostępnych już kolekcji. O ile wygląd takich alufelg może być ponadczasowy i nadal budzi zachwyt, o tyle wybierając je ryzykujemy, że w przypadku uszkodzenia nie będzie możliwości zastąpienia ich nowymi. Wówczas staniemy przed dylematem: wymienić cały komplet (a to dodatkowe, duże koszty!) czy zdecydować się na dwie inne obręcze (co sprawi, że auto nie będzie się prezentowało tak dobrze, jak oczekiwaliśmy).

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Jakie narzędzia do warsztatu warto kupić?

Wyposażenie warsztatów samochodowych to nie lada wyzwanie, do którego należy podejść z dużą dozą cierpliwości …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *