środa , 17 sierpnia 2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Dni Otwarte Nowej Mazdy 6 w salonach BMG Goworowski

Dni Otwarte Nowej Mazdy 6 w BMG Goworowski Gdynia-00515Mazda 6 mocno wpisała się w krajobraz trójmiejskich dróg. Aż trudno uwierzyć, że ta marka oficjalnie oferowana jest w Polsce raptem od 10 lat. Jej pomorskim pionierem i zarazem jedynym przedstawicielem w regionie jest firma BMG Goworowski, która od czwartku do soboty zaprasza na Dni Otwarte flagowego modelu „6” w swoich salonach w Gdyni, Gdańsku oraz Słupsku.  

Mazda 6 w najnowszym wydaniu jest już na rynku od kilku miesięcy, teraz jednak producent zdecydował się zorganizować w całym kraju Dni Otwarte nowego samochodu.

W salonie BMG Goworowski w Gdyni eksponowane są trzy egzemplarze nowego wcielenia – w nadwoziu kombi i limuzyny, a także różnych wariantach wyposażeniowych. Całość wydarzenia odbywa się w duchu japońskiej kultury.

Nowa Mazda 6 z zewnątrz zmieniła się nieznacznie. Nowy jest przedni grill, reflektory otrzymują smukły, bardziej rozciągnięty kształt, światła przeciwmgielne trafiły teraz do reflektorów głównych, a nadwozie typu sedan zyskało nowe ukształtowanie tylnej powierzchni pokrywy bagażnika wraz z prostą listwą ozdobną biegnącą wzdłuż krawędzi. Rury wydechowe obecnie rozstawione są szerzej, bliżej naroży pojazdu, a ich średnica została zwiększona. W ofercie pojawiły się również nowe nowe wzory felg oraz gama dostępnych kolorów nadwozia. Bardzo popularny odcień Soul Red zostaje zastąpiony nowym Soul Red Crystal.

Mazda 6 przeszła również gruntowne zmiany we wnętrzu, które objęły między innymi zupełnie nowe siedzenia przednie i tylne, przeprojektowany kokpit, dodatkowe oświetlenie, środkowy ekran o przekątnej ośmiu cali oraz kolorowy wyświetlacz head-up. Ponadto w modelach wyposażonych w system multimedialny MZD Connect dostępne będą usługi Apple Car Play i Android Auto.

Dni Otwarte Nowej Mazdy 6 BMG Goworowski w Gdyni-00544

W kwestii jazdy zastosowano ulepszenia takie jak zwiększona sztywność nadwozia, modyfikacje układu kierowniczego i zawieszenia, poprawiona wydajność aerodynamiczna oraz korekty w dziedzinie NVH (ograniczania hałasu, wibracji i dyskomfortu).

Podniesiony został także poziom bezpieczeństwa. Nowa Mazda6 wyposażona jest w jeszcze szerszym zakresie w systemy wspomagające kierowcę. Do nowoczesnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo czynne, nazywanych i-ACTIVSENSE, należą tutaj aktywny tempomat Mazda Radar Cruise Control MRCC z systemem Stop & Go* oraz system kamer 360°* .

W silnikach benzynowych SKYACTIV-G 2.0 i SKYACTIV-G 2.5, jak również w niskoemisyjnym silniku Diesla SKYACTIV-D 2.2 wprowadzone zostały nowe rozwiązania techniczne. Podwyższony poziom momentu obrotowego dostępnego w niskim zakresie obrotów zapewnia szybszą reakcję na wciśnięcie gazu. Silnik SKYACTIV-D 2.2 został wzbogacony o technologię spalania Rapid Multi-stage. Zastosowanie tłoków o nowym jajowatym wgłębieniu w denkach oraz wielopunktowych wtryskiwaczy piezoelektrycznych o ultraszybkiej reakcji pozwala zapewnić większą wydajność procesu spalania. Nowy, dwustopniowy układ doładowania z dwiema turbinami podnosi moc maksymalną ze 175 do 184 KM, i maksymalny moment obrotowy z 420 do 445 Nm. W silniku SKYACTIV-G 2.5 zastosowano nowy system wyłączania zbędnych cylindrów, który obniża zużycie paliwa podczas jazdy ze stałą prędkością 80 km/h. Wszystkie silniki homologowane są zgodnie z wymogami nowego cyklu testowego WLTP/RDE i spełniają normy emisyjne Euro 6d-Temp.

Ceny Mazdy 6 rozpoczynają się od 98 900 zł. Dealer BMG Goworowski zaprasza na Dni Otwarte do soboty.

Dni Otwarte Nowej Mazdy 6 w BMG Goworowski Gdynia-00492

Dni Otwarte Nowej Mazdy 6 w BMG Goworowski Gdynia-00577

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M3 Competition w kolorze Signal Green z gamy BMW Individual

Wariackie osiągi mogą być wyrażone przez głośny wydech, efektowne felgi, zestaw spojlerów lub… kolor. BMW …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.