sobota , 19 września 2020
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Dni Otwarte nowej Toyoty Yaris w salonach Toyota Walder

Dni Otwarte nowej Toyoty Yaris w salonach Toyota Walder

Dealerzy Toyoty zapraszają do poznania nowej generacji miejskiego modelu Yaris. Firma Toyota Walder w swoim salonie w Chwaszczynie przygotowała z tej okazji specjalną ekspozycję. W salonie zaparkowało 5 egzemplarzy „Yarisa” poprzednich wcieleń – od pierwszej generacji, przez drugą, trzecią i jej liftingi. 

Toyota dumna jest ze swojego dziedzictwa i często „wraca” do nieprodukowanych modeli. Tą drogą podąża też często trójmiejski przedstawiciel tej marki. W salonie w Rumi, Toyota Walder podczas „Nocy Muzeów” regularnie prezentuje klasyczne modele Toyoty.

Zobacz więcej: Klasyczne Toyoty podczas Nocy Muzeów w Toyota Walder Rumia

Teraz, ten rodzaj prezentacji zastosowano także w salonie w Chwaszczynie. Obok najnowszego, premierowego wcielenia Toyoty Yaris, zaprezentowano także poprzednie generacje tego modelu.

Od egzemplarza I serii tego modelu, produkowanego w latach 1999-2005, poprzez II generację (2005-2011), aż do III generacji, wraz z wersjami po liftingu (2011-2019).

Najnowsze wcielenie – IV generacja Toyoty Yaris

Yaris czwartej generacji to całkowicie nowa konstrukcja. Samochód zbudowany został na platformie GA-B, w architekturze TNGA dzięki czemu ma m.in nieporównanie sztywniejsze nadwozie i niżej położony środek ciężkości od poprzedniego modelu.

Flagowym napędem nowego Yarisa jest układ hybrydowy opracowany według zasad TNGA, oparty na trzycylindrowym, wolnossącym silniku 1.5 Hybrid Dynamic Force o 40-procentowej wydajności cieplnej, który współpracuje z dwoma elektrycznymi silnikami/generatorami, czerpiącymi energię z nowej baterii litowo-jonowej. Hybrydowy Yaris o mocy 116 KM rozpędza się maksymalnie do 175 km/h, a od 0 do 100 km/h przyspiesza w 9,7 s. Wydajność napędu hybrydowego Yarisa wzrosła w porównaniu z poprzednią generacją o 20% – średnie zużycie paliwa wynosi od 3,8 l/100 km, zaś średnia emisja CO2 od 87 g/km (wg WLTP).

 

Nowy Yaris jest oferowany także z dwoma silnikami benzynowymi – 1.0 VVT-i o mocy 72 KM współpracującym z 5-stopniową manualną skrzynią biegów oraz 1.5 Dynamic Force o mocy 125 KM, dostępnym z manualną skrzynią o 6 biegach lub automatyczną CVT.

Yaris Active kosztuje od 58 900 zł z silnikiem 1.0, zaś w wersji hybrydowej 76 900 zł. Auto można sfinansować w programie Leasing SMARTPLAN, w którym miesięczna rata wynosi od 637 zł netto przy umowie na 36 miesięcy.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Grupa Zdunek szykuje się do otwarcia salonu Peugeot’a w Gdańsku

Jeszcze w tym roku oferta drugiej co do wielkości grupy dealerskiej z Trójmiasta, powiększy się ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *