sobota , 25 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Dobra forma M-Power w BMW Zdunek

BMW M4 Coupe Edition Performance w BMW Zdunek w Gdyni-00122Trójmiejski, licencjonowany, przedstawiciel BMW M GmbH nabiera wiatru w żagle. Dealer niedawno poinformował o sprzedaży pierwszego egzemplarza BMW M2, następnie zaserwował swoim klientom premierowy pokaz nowego M5, a teraz, w gdyńskim salonie przy Druskienniciej, zaprezentował wyjątkowe M4 Edition Performance z pełnym pakietem akcesoriów M Perfromance. BMW M GmbH zadamawia się w Trójmieście i staje się bardzo realną i groźną konkurencją dla marek takich jak Porsche, Mercedes-AMG czy też Audi Sport.

Od początku 2018 roku dealer BMW Zdunek posiada „Certyfikat M” dla swojego gdyńskiego oddziału. Dzięki temu, w salonie, na specjalnej, dedykowanej modelom M-Power platformie, eksponowane są samochody z logiem ///M.

Pierwszym, który na niej gościł, był model M2. W ubiegłym tygodniu w tej roli zadebiutowało z kolei najnowsze M5, które obecnie już zarejestrowane, służy jako pojazd demonstracyjny. Ponadto w parku samochodów przeznaczonych do jazd testowych znalazło się białe M2.

Zobacz również: BMW M2 w gdyńskim salonie BMW Zdunek

W salonie zaparkowało z kolei limitowane M4 Edition Performance. Samochód polakierowany jest w specjalny lakier z indywidualnej palety BMW, a wnętrze zdobi tapicerka Merino w kolorze o nazwie Cohiba Brown. Opony obute są w 20-calowe felgi Star-spoke style 666M, a za nimi skrywają się karbonowo-ceramiczne hamulce M.

Mechanicznie, M4 Edition Performance, nie różni się od swojego „standardowego” brata M4. Posiada więc ten sam, 3-litrowy, podwójnie uturbiony silnik 6-cylindrowy, ale generujący trochę więcej mocy – 450 koni mechanicznych, zamiast 431. Za przekazywanie napędu na tylną oś odpowiada 7-biegowa skrzynia z podwójnym sprzęgłem M, Drivelogic. Czas na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w przypadku tego M4 to zaledwie 4 sekundy.

BMW M4 Coupe Edition Performance w BMW Zdunek w Gdyni-00116

Pakiet uwzględnia również ulepszone zawieszenie Adaptive M, wyposażone w nowe sprężyny, amortyzatory i stabilizatory, a także rekonfigurowane tryby jazdy (Comfort, Sport i Sport +).

Najistotniejszym elementem stylistycznym jest „Competion Paket”, któremu to M4 zawdzięcza swój wyjątkowy wygląd. Obejmuje on między innymi przedni zestaw aerodynamiczny wykonany z włókna węglowego i poliuretanu ze splitterem w kolorze czarnym z wysokim połyskiem, tylny dyfuzor z wysokiej jakości włókna węglowego, folie boczne z napisem M Performance, próg boczny, tylny spojler wykonany z włókna węglowego i przede wszystkim rasowy, sportowy układ wydechowy M o wyraźnie donośniejszym brzmieniu.

M4 w takiej konfiguracji to samochód wybitnie sportowy, przygotowany do najbardziej ekstremalnej jazdy. Cena za prezentowany egzemplarz wynosi blisko 600 000 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Realizacja Programu budowy 100 obwodnic w województwie pomorskim

W ramach Programu budowy 100 obwodnic, w województwie pomorskim zrealizowanych zostanie pięć obwodnic: Brzezia, Człuchowa, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *