poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Moto3m TV] Dream Cars z Mercedes-Benz Witman

Drogie, rzadkie i bardzo ekskluzywne. Takie są samochody prezentowane i udostępniane do jazd testowych podczas cyklicznej imprezy Dream Cars organizowanej przez markę Mercedes-Benz. Event przygotowany przez gdańskiego dealera tej marki, firmę Witman, skierowany był nie tylko do stałych klientów, ale także – po raz pierwszy – do wszystkich miłośników marki z gwiazdą w logo. Mercedes-Benz Witman umożliwił bowiem jazdy testowe wszystkim osobom, które 24 września pojawiły się w salonie w Gdańsku Oliwie.

S500 Cabrio, SL500, SLC300, E250 Coupe, E400 Cabrio, C300 Coupe, CLS350 4Matic oraz gościnnie S 500e Hybrid. To właśnie te modele miały do swojej dyspozycji wszystkie osoby, które w sobotę odwiedziły salon Mercedes-Benz Witman w Gdańsku w ramach cyklu Dream Cars. Po raz pierwszy w historii tego przedsięwzięcia do udziału w nim zaproszono nie tylko klientów marki, ale także mieszkańców Trójmiasta zainteresowanych jazdami testowymi „samochodami marzeń”.

Jak mówi Przemek Bosek, Instruktor Driving Academy to pierwsza tego typu impreza w polskim salonie, w której wzięło udział tak wiele osób. – Piękne samochody, świetna pogoda i trasa niedaleko Zatoki Gdańskiej sprawiły, że klimat tej imprezy był niepowtarzalny – dodaje Bosek.

Największe emocje wzbudziły oczywiście najdroższe i najbardziej niedostępne na co dzień modele, czyli  S500 Cabrio oraz SL500, które powodowały zachwyt zarówno u męskiej jak i żeńskiej części gości Mercedes-Benz Witman.

Ponadto 24 września we wszystkich salonach Mercedesa w Polsce odbyła się premiera nowego, usportowionego SUVa czyli modelu GLC Coupe. – Dla nas to nie tylko premiera GLC Coupe, ale także dzień, w którym wydaliśmy pierwszy egzemplarz tego modelu naszej klientce – mówi Krzysztof Kieruńczyk, kierownik salonu Mercedes-Benz Witman.

Dodajmy, że gdański dealer sprzedał trzy sztuki GLC Coupe, na długo zanim jeszcze ten model pojawił się oficjalnie w Polsce. Wszystkie zamówione egzemplarze zostały już dostarczone do salonu.

Tegorocznym celem imprezy Dream Cars było pokazanie nowego oblicza marki. – Chcieliśmy udostępnić samochody nie tylko klientom, ale także miłośnikom Mercedesa. Cieszy nas, że odwiedziły nas osoby w każdym wieku, bo to pokazuje, że marka Mercedes jest marką kierowaną do wielu pokoleń. Mam nadzieję, że impreza spodobała się naszym gościom i zaszczepiliśmy im jeszcze więcej sympatii do tej stuttgarckiej marki – dodaje Krzysztof Kieruńczyk.

Ponadto, dealer podczas trwania imprezy zaprezentował Klasę S w wersji 500e czyli hybrydę typu Plug-In. Pomimo, że model ten debiutował na światowym rynku już w 2014 roku, dopiero teraz pojawia się w Polsce. Napędzany jest przez benzynowy silnik V6 o pojemności 3 litrów, rozwijający moc 328 KM i 480 Nm, a także jednostkę elektryczną, który generuje równowartość 107 KM i 340 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,5 s, a prędkość maksymalna ograniczona jest do 250 km/h.

Oficjalna cena S 500e w Polsce nie jest jeszcze znana. Słabszy wariant S 400 h w wersji z krótkim rozstawem osi kosztuje od 413 000 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Zapytaliśmy co sądzicie o nowej, tunelowej myjni Carwash SPA

Myjnia Carwash SPA w Gdańsku działa już od kilku miesięcy i każdego dnia zdobywa nowych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *