czwartek , 21 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Droższe parkowanie w Sopocie od 1 stycznia 2021 roku

Droższe parkowanie w Sopocie od 1 stycznia 2021 roku

Rada miasta Sopot, przyjęła większością głosów uchwałę, dotycząca zmiany uchwały z 22.10.2019 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na drogach publicznych Gminy Miasta Sopotu oraz ustalenia stawek za postój w tej strefie i sposobu pobierania opłat.

W dotychczasowej Uchwale Rady Miasta Sopotu określającej działanie sopockiej strefy płatnego parkowania zmienione zostały stawki jednorazowe za parkowanie w strefie:
Stawka za 1 godzinę z 3,30 zł na 4,20 zł
Stawka za 2 godzinę z 3,90 zł na 5,00 zł
Stawka za 3 godzinę z 4,60 zł na 6,00 zł
Stawka za 4 godzinę i następne z 3,30 zł na 4,20 zł

Stawka minimalna pozostaje niezmienna i wynosi 0,50 zł.

Pozostałe zasady funkcjonowania strefy oraz opłaty, w tym wszystkie zryczałtowane opłaty roczne i miesięczne dla mieszkańców pozostają na dotychczasowym – najniższym w trójmieście – poziomie. Opłata mieszkańca za 1 miesiąc to 5 zł.

Z uwagi na zapisy ustawowe Sopot nie ma możliwości wprowadzenia strefy śródmiejskiej, która dopuszcza większe jednorazowe opłaty, a także nie może pobierać opłat w weekendy, co dla małych i średnich miast turystycznych i uzdrowiskowych jest jedynym sposobem ratunkiem na odkorkowanie miasta.

Warto również podkreślić, że biorąc pod uwagę płatności mobilne, jednorazowe opłaty za postój w sopockiej strefie płatnego parkowania, ponosi zaledwie 5 proc. kierowców pojazdów z sopocką rejestracją (mieszkańcy). Pozostali kierowcy to turyści i goście i to ich w największym stopniu ta podwyżka będzie dotyczyła. Środki pozyskane z opłat w SPP trafiają do budżetu Miasta i mają być przeznaczane na remonty dróg.

Zmiany będą obowiązywać od 1 stycznia 2021.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Na co zwrócić uwagę, wybierając luksusowe auto?

Nowy czy używany? Premium czy segment popularny? Napęd na 4 koła czy na 2? Możliwości ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *