środa , 17 sierpnia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Gdynia.pl

Duże zmiany w centrum Gdyni od 25.07. Rusza rozbudowa skrzyżowania

We wtorek 25 lipca rusza długo wyczekiwana przebudowa jednego z najbardziej newralgicznych skrzyżowań w centrum Gdyni: ulic 10 Lutego – Dworcowej – Podjazd. Dla zmotoryzowanych, ale i pasażerów komunikacji miejskiej, oznacza to bardzo duże zmiany. Rozbudowa wiąże się z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu nie tylko na przebudowywanym splocie dróg. Obejmą one także takie ulice, jak Wójta Radtkego, 3 Maja czy Władysława IV. Ograniczeniom podlegać będzie również ruch ciężarowy w centrum miasta.

Wykonawcą prac jest firma MTM, która w pierwszej kolejności zajmie się przebudową ulicy Podjazd. Od 25 lipca z ruchu wyłączone zostaną dwa pasy do jazdy w kierunku ul. 10 Lutego. Pojazdy będą poruszać się jedną jezdnią w kierunku ulicy Morskiej, która na czas remontu będzie dwukierunkowa (po jednym pasie w każdą stronę). W dalszej kolejności zamknięta zostanie druga jezdnia ulicy Podjazd, a ruch zostanie poprowadzony analogicznie do pierwszego przypadku. Prace na ulicy Podjazd trwać będą 60 dni. Zawężona zostanie również ulica Dworcowa, a ruch po niej odbywać się będzie tylko w jednym kierunku – od ulicy 10 Lutego w stronę ulicy Starowiejskiej (nie będzie możliwości włączenia się z ulicy Dworcowej w ulicę Podjazd ani w 10 Lutego).

Zaplanowane zamknięcia związane są nie tylko z przebudową geometrii skrzyżowania i wykonaniem nowej nawierzchni, ale także z przebudową skomplikowanej sieci uzbrojenia, która występuje w tym rejonie. Mowa tu o sieci wodociągowej, gazowej, telefonicznej, trolejbusowej, a także kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz kanalizacji technicznej.

Fot. Gdynia.pl
Fot. Gdynia.pl

Wszyscy mieszkańcy Gdyni poruszający się w okolicach skrzyżowania będą musieli przygotować się na duże zmiany w organizacji ruchu. Aby usprawnić komunikację autobusową i zapewnić objazdy, na ulicy Wójta Radtkego wydzielone zostaną dwa odcinki buspasów, a na ulicy Władysława IV zorganizowany zostanie autobusowy kontrapas w przeciwną stronę do standardowego kierunku jazdy (na odcinku od ul. Wójta Radtkego do 10 Lutego). Wszystkich użytkowników dróg prosimy o stosowanie się do zmienionej na czas przebudowy organizacji ruchu.

W związku z przebudową wprowadzone zostaną również ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 tony). Nie będą miały one możliwości poruszania się po ulicy Podjazd. W związku z tym ich kierowcy będą musieli korzystać z objazdów prowadzących do Śródmieścia, m.in. ulicami Janka Wiśniewskiego, Polską i Chrzanowskiego oraz przez węzeł św. Maksymiliana i ulicą Władysława IV.

Fot. Gdynia.pl
Fot. Gdynia.pl

Szczegółowe zmiany w organizacji ruchu:

ul. Podjazd – od 25.07.2017:

 • ruch dwukierunkowy prowadzony będzie jedną jezdnią po jednym pasie ruchu w każdą stronę,
 • obowiązywać będzie zakaz wjazdu samochodów ciężarowych (>3,5t).

ul. Dworcowa – od 25.07.2017:

 • na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Starowiejskiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy prowadzony jednym pasem w kierunku Placu Konstytucji,
 • objazd w kierunku ul. 10 Lutego i ul. Podjazd zostanie wyznaczony ulicami Wójta Radtkego i 3 Maja.

ul. 3 Maja – od 22.07.2017:

 • ruch w kierunku ul. 10 Lutego prowadzony będzie trzema pasami od skrzyżowania z ul. Starowiejską,
 • na chodniku przebiegającym po stronie numerów parzystych, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Starowiejską i 10 Lutego, zostanie wyznaczona droga dla pieszych i rowerów (rowery nie będą mogły poruszać się tam jezdnią),
 • z lewej strony na odcinku od skrzyżowania z ul. Zgoda do skrzyżowania z ul. 10 Lutego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania.

ul. Władysława IV – od 21.07.2017:

 • na odcinku od skrzyżowania z ul. 10 Lutego do skrzyżowania z ul. Wójta Radtkego zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania po stronie numerów parzystych (lewa strona jezdni).

ul. Władysława IV – od 22.07.2017:

 • na odcinku od skrzyżowania z ul. 10 Lutego do skrzyżowania z ul. Wójta Radtkego ruch w kierunku ul. Jana z Kolna prowadzony będzie dwoma pasami,
 • na odcinku od skrzyżowania z ul. Wójta Radtkego do skrzyżowania z ul. 10 Lutego zostanie wydzielony pas ruchu tylko dla autobusów- autobusy będą poruszać się tam pod prąd w kierunku ul. 10 Lutego.

ul. Wójta Radtkego – od 22.07.2017:

 • przed skrzyżowaniem z ul. Władysława IV (od wjazdu do straży pożarnej) zostanie wydzielony pas ruchu tylko dla autobusów (skrajny prawy pas),
 • od Placu Konstytucji do przystanków ZKM „Gdynia Dworzec Gł. PKP – Hala” zostanie wydzielony pas ruchu tylko dla autobusów (skrajny prawy pas).

ul. 10 Lutego – od 22.07.2017:

 • na skrzyżowaniu z ul. Władysława IV w kierunku ul. Podjazd prawym pasem ruchu będzie można jechać  na wprost i w prawo, a lewym pasem tylko w lewo,
 • na skrzyżowaniu z ul. Władysława IV w kierunku ul. Świętojańskiej zostaną wydzielone trzy pasy ruchu: lewym pasem będzie można jechać tylko w lewo, środkowym pasem tylko na wprost, a prawym pasem na wprost i w prawo.

ul. 10 Lutego – od 25.07.2017:

 • na skrzyżowaniu z ul. 3 Maja w kierunku ul. Podjazd lewym  pasem ruchu będzie można jechać tylko w lewo, a prawym pasem tak jak dotychczas tylko na wprost.

Zalecany dojazd do centrum:

 • od strony ul. Śląskiej przez węzły Franciszki Cegielskiej i św. Maksymiliana,
 • od strony ul. Janka Wiśniewskiego przez ulice Polską i Chrzanowskiego,
 • od strony al. Zwycięstwa bez zmian przez ul. Władysława IV,
 • samochody ciężarowe (>3,5t) nie będą mogły poruszać się ul. Podjazd.

Informacje o wszystkich aktualnych i kolejnych zmianach będą dostępne na bieżąco na stronie www.gdynia.pl. Prace związane z przebudową skrzyżowania potrwają 45 tygodni.

Źródło: gdynia.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M3 Competition w kolorze Signal Green z gamy BMW Individual

Wariackie osiągi mogą być wyrażone przez głośny wydech, efektowne felgi, zestaw spojlerów lub… kolor. BMW …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.