środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Dwa policyjne pościgi za pijanymi kierowcami w Sopocie

Policjanci z Sopotu w ciągu jednej doby, dwa razy ruszali w pościg za kierowcami, którzy nie zatrzymali się do kontroli. Jak się okazało, obaj byli pijani. Zatrzymani mężczyźni to obywatele Niemiec i Łotwy. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu oprócz wysokich kar finansowych może im grozić do dwóch lat pozbawienia wolności.

Fot. KWP
Fot. KWP

Do pierwszego zatrzymania doszło wczoraj o godzinie 3:40, policjanci, którzy prowadzili kontrole trzeźwości kierowców na Al. Niepodległości, przy granicy z Gdańskiem chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę Golfa. Siedzący za kierownicą młody mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, który zakończył się zatrzymaniem kierowcy przy ul. Karpackiej w Gdańsku. Samochodem kierował pijany 21-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 21-latek nie miał ponadto uprawnień do kierowania samochodem. Policjanci zatrzymali go w policyjnej celi, a samochód został odholowany na policyjny parking. Pijany kierowca wiózł samochodem trzech znajomych, który również byli pod wpływem alkoholu.

Fot. KWP
Fot. KWP

Do drugiego policyjnego pościgu doszło o godzinie 16. 40. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że po ulicy Polnej jeździ pijany kierowca. Na miejsce natychmiast pojechał policjant ruchu drogowego, który zauważył opisywany przez zgłaszającego samochód. Za kierownicą siedział mężczyzna, który na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać. Policjant zatrzymał kierowcę, kiedy ten wjechał na teren jednej z posesji. Zatrzymany 37-letni obywatel Łotwy był agresywny, stawiał bierny i czynny opór, interweniujący policjant zmuszony był użyć wobec niego siły fizycznej aby doprowadzić go do radiowozu. Od mężczyzny czuć było silny zapach alkoholu, 37-latek nie chciał zgodzić się na badanie alkomatem dlatego została mu pobrana krew do badania. 37-latek nakłaniał policjantów do odstąpienia od czynności w zamian za łapówkę. Policjanci 37-latka zatrzymali w policyjnej celi. Mężczyźni zostaną doprowadzeni w trybie przyspieszonym do sądu.

Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu oprócz wysokich kar finansowych mężczyznom może grozić do dwóch lat pozbawienia wolności. Za oferowanie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *