poniedziałek , 27 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

„Dwie na tysiąc” czyli odrobina statystyki na temat niezawodności hybryd od Toyota Carter

Toyota Carter Gdańsk wymieniła w swojej 15 letniej  historii serwisowania samochodów elektryczno-spalinowych, dopiero po raz drugi baterię w hybrydzie. Oba przypadki wynikły z przyczyn losowych. Trudno o lepszą rekomendację niezawodności 

Fot. Toyota Carter
Fot. Toyota Carter

W ciągu ponad dekady na stanowiskach serwisowych Toyota Carter Gdańsk, przewinęło się ponad 1000 hybryd, przy których wykonano kilka tysięcy czynności.

Jak dotąd tylko dwa razy wymienialiśmy baterię – mówi Tomasz Wyszomirski z Toyota Carter Gdańsk. – Oba przypadki dotyczyły uszkodzeń z przyczyn poza eksploatacyjnych . Kiedyś z powodu pożaru a ostatnio kolizji. Akumulatory, stosowane przez Toyotę w Hybrydach zostały objęte specjalną gwarancją producenta, która wynosi aż 10 lat. W praktyce działają bezproblemowo znacznie dłużej, co obserwujemy, po ponad dziesięcioletnich Priusach.

Auta z napędem hybrydowym nie posiadają standardowych części narażonych na zużycie, takich jak koło dwumasowe, sprzęgło, alternator, rozrusznik czy paski klinowe. Ponadto układ hybrydowy wspomaga hamowanie, co przekłada się z kolei na mniejsze zużycie klocków i tarcz hamulcowych. Wszystko to pozwala na oszczędność około 9 000 zł względem auta zasilanego tradycyjnym źródłem napędu.

Klienci Toyota Carter Gdańsk, którzy jeszcze niedawno nabywali samochody z silnikami wysokoprężnymi, kupują obecnie hybrydy, których cena zrównała się dieslami, a są one bezusterkowe – mówi Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk.Wzrost popularności napędu spalinowo – elektrycznego widać najlepiej w przypadku modelu Auris. Dziś co czwarty samochód tego modelu napędzany jest właśnie hybrydą. Klienci przekonali się, że tego rodzaju napęd sprawdza się w każdych warunkach w mieście i na trasie.

W 2014 roku Toyota Carter Gdańsk wydała swoim klientom 62 auta hybrydowe.  Po tegorocznych wskaźnikach widać wyraźnie, że ten trend będzie się już tylko nasilał.

Hybrydy Toyoty zajmują wiodące miejsca w rankingach zadowolenia klientów i bezawaryjności aut przeprowadzanych przez niezależne instytuty badawcze. W 2014 roku Toyota Prius po raz kolejny została uznana za najmniej awaryjne auto według raportu TÜV, zajmując pierwsze miejsca w kategoriach aut 4- i 5-letnich oraz 6- i 7-letnich.

Źródło: Toyota Carter

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kokoszki. Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej. Zaawansowanie prac już na poziomie 70 procent

Obecnie na placu budowy trwa układanie kolejnych warstw podbudowy jezdni. Wykonawca robót rozpoczął też układanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *