Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Działania Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa
Fot. GZDiZ

Działania Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Fot. GZDiZ

Zamknięcie parkingów wzdłuż pasa nadmorskiego, zamknięty na weekend Park Oliwski, częściej myte wiaty przystankowe, specjalne komunikaty na tablicach zmiennej treści, a także zamknięte place zabaw i siłownie zewnętrzne oraz zasłonięte przyciski na sygnalizatorach przy przejściach dla pieszych. To działania podejmowane przez GZDiZ, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W ramach walki z koronawirusem Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wykonuje różnego rodzaju czynności, które mają zmniejszyć ryzyko zarażenia się mieszkańców Gdańska. Są to miedzy innymi:

Zamknięcie parkingów wzdłuż pasa nadmorskiego

Fot. GZDiZ

Od piątku 27 marca do odwołania wyłączone z użytkowania są parkingi „turystyczne”, znajdujące się wzdłuż pasa nadmorskiego. Zamknięte zostały:

  • parking przy ul. Błękitnej w Jelitkowie
  • parking przy ul. Kaplicznej w Jelitkowie
  • parking przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czarny Dwór na Zaspie
  • parking przy ul. Nowotnej na Stogach
  • zatoka postojowa wzdłuż ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (od strony Parku Reagana) na Przymorzu
Fot. GZDiZ

Zawieszona Strefa Płatnego Parkowania przy UCK, zasłonięte przyciski przy sygnalizatorach

Fot. GZDiZ

Ze względu na zaangażowanie większej liczby personelu medycznego, lekarzy i pielęgniarek 23 marca podjęta została decyzja o zawieszeniu Strefy Płatnego Parkowania w okolicach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Opłaty nie są pobierane za postój na ul. Smoluchowskiego, Dębinki oraz Skłodowskiej-Curie. Zasłonięte zostały znaki pionowe, ofoliowano także parkometry.

W całym mieście zasłonięte zostały także przyciski dla pieszych i rowerzystów na wszystkich sygnalizatorach. W każdym cyklu piesi otrzymują światło zielone, natomiast w miejscach, gdzie pojawiają się zatory uliczne na bieżąco podejmowane są decyzje o usprawnieniu ruchu, m.in. poprzez przełączenie sygnalizacji w stan żółty pulsujący.

Fot. GZDiZ

Częstsze mycie wiat przystankowych

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej zwiększona została częstotliwość mycia wiat przystankowych, z których korzysta najwięcej osób. Częściej myte będą wiaty na przystankach zlokalizowanych przy al. Grunwaldzkiej, al. Zwycięstwa, al. Armii Krajowej i na Podwalu Grodzkim. Zgodnie z zaleceniami sanepidu podczas mycia wykorzystywane są środki odkażające o silniejszym działaniu.

Fot. GZDiZ

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Efekt weekendowych działań gdyńskiej drogówki i zapowiedź kolejnych

W miniony weekend funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-profilaktyczne. Akcja była związana z utrzymaniem bezpieczeństwa ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *