niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Dziennikarskie spotkanie z marką Rolls-Royce w Trójmieście

Rolls-Royce w Sopocie -02032To był pierwszy, oficjalny pokaz elitarnych samochodów Rolls-Royce na Pomorzu. Polski dealer tej marki, firma Rolls-Royce Motor Cars Warszawa, zaprezentowała lokalnym dziennikarzom dwa modele tej marki: Wraith oraz Ghost EWB. Wraz z Magazynem Prestiż Trójmiasto mieliśmy okazję odbyć jazdy testowe i porównać oba te modele. 

Historia Rolls-Royce’a liczy sobie już ponad 100 lat. W tym czasie firma kilkakrotnie zmieniała swojego właściciela, przechodząc z rąk między innymi Bentley’a i Volkswagena, do ostatecznie BMW.

Mimo to, producent wierny jest swoim pierwotnym postanowieniom i Rolls-Royce do dzisiaj pozostaje najbardziej luksusową, samochodową marką na świecie. Ręczna produkcja odbywa się w fabryce w Goodwood w Wielkiej Brytanii, a aktualna oferta obejmuje topowego i największego Phantom’a dostępnego jako limuzyna z dwoma długościami rozstawu osi oraz jako coupe, także kabriolet zbudowany na bazie tego modelu zwany Drophead, mniejszego Ghosta (odpowiednik BMW serii 7) oraz bazujące na nim coupe Wraith i kabriolet Dawn.

Rolls-Royce w Sopocie -02198

Rolls-Royce w Polsce

Z początkiem XXI wieku do siedziby Rolls-Royce w Wielkiej Brytanii zaczęło wpływać wiele zapytań o te samochody z Polski, w związku z czym centrala rozpoczęła poszukiwania przedstawiciela, który mógłby reprezentować tę markę w kraju nad Wisłą. Zaowocowały one nawiązaniem współpracy z firmą rodziny Fus, która w Warszawie zarządza pierwszym w Polsce salonem marki BMW, a od trzech pokoleń działa w branży motoryzacyjnej.

Fot. Rolls-Royce Motor Cars Warszawa
Fot. Rolls-Royce Motor Cars Warszawa

Rolls-Royce w Warszawie zaczął funkcjonować najpierw jako serwis. Okazało się wówczas, że samochodów tej marki w naszym kraju jest więcej, niż można się było tego spodziewać. Kontynuacją tych działań było uruchomienie punktu sprzedaży nowych samochodów Rolls-Royce w 2013 roku w kompleksie dotychczasowego salonu BMW. W roku 2016 dealer otworzył nowy, spełniający najwyższe wymagania indywidualny salon RR.

Serwis był podstawą, aby zbudować świadomość istnienia tej marki w Polsce i regionie. To przekonało klientów, którzy myśleli o zakupie tych samochodów, aby realnie zainteresować się ich zakupem, bez obaw transportowania ich do serwisu w odległym europejskim kraju.

Piotr Fus, Dyrektor Zarządzający Rolls-Royce Motor Cars Warszawa

Rolls-Royce w Sopocie -02152

Aktualnie w Europie działa 13 autoryzowanych dealerów marki Rolls-Royce, z czego 4 salony znajdują się w Niemczech. Łącznie na całym świecie funkcjonuje około 130 przedstawicielstw tej szacownej marki. Większość z nich znajduje się w Ameryce Północnej i Azji.

Rolls-Royce w Sopocie -02076

Salon zlokalizowany w Warszawie odpowiada za Polskę, kraje nadbałtyckie, Austrię i Węgry oraz całą Europę Środkowo-Wschodnią. Czy zatem jest szansa na powstanie kolejnego przedstawicielstwa w naszym kraju?

Drugiego dealera w Polsce nie ma i nie będzie – taka jest polityka marki – ucina spekulacje Piotr Fus.

Rolls-Royce w Trójmieście  

Na Pomorzu, polski przedstawiciel RR jeszcze nigdy oficjalnie nie był obecny.

Po raz pierwszy prezentujemy tu nasze samochody. Spotkaliśmy się przede wszystkim z tutejszymi dziennikarzami, ale również z naszymi dotychczasowymi klientami oraz osobami zainteresowanymi zakupem Rolls-Royce’a  z Trójmiasta. Mogę tylko zdradzić, że wizyta nad morzem okazała się owocna.

Paweł Tatur, Marketing Manager, Rolls-Royce Motor Cars Warszawa

W okolicach Trójmiasta jeździ już przynajmniej kilka samochodów marki Rolls-Royce nowej generacji z rejestracjami zaczynającymi się na literę „G”. Co jakiś czas spotkać można jednego z dwóch modeli Wraith, a także Drophead Coupe.

Zobacz również: Rolls-Royce Drophead Coupe w Sopocie

Rolls-Royce’y trafiają najczęściej do entuzjastów motoryzacji. Czasami pełnią one funkcję luksusowych limuzyn przewożących właściciela z domu do biura, albo na lotnisko, a czasami używane są jako codzienny środek transportu. Bywają klienci, którzy rocznie pokonują nawet 80 tysięcy kilometrów swoim Rolls-Royce’em. 

Piotr Fus, Dyrektor Zarządzający Rolls-Royce Motor Cars Warszawa

Podczas prezentacji w Sopocie udostępnione dziennikarzom zostały dwa modele – Wraith oraz Ghost w wersji z wydłużonym rozstawem osi EWB Extended Wheelbase.

IMG_5211Jazda Rolls-Royce’em jest niezwykłym doświadczeniem. Sama świadomość podróżowania tak wyjątkowym samochodem potęguje emocje i nobilituje. Z szacunku dla nich trudno jest tak po prostu usiąść za kierownicą w przysłowiowych „dżinsach” i ruszyć na przejażdżkę. Tu wszystko musi być przemyślane, od ubioru, po trasę przejazdu.

Po zamknięciu drzwi za pomocą elekrycznych siłowników, odizolowujemy się od zewnętrznego świata. Wkraczamy w taki, w którym wszystko jest perfekcyjne. Najwyższej jakości materiały wykończeniowe, przestrzeń, cudowna miękkość i wygoda foteli. Nawet drogi stają się mniej dziurawe, a zastoje w ruchu przestają irytować. 

Wraith jest dynamiczny, nawiązuje kontakt ze swoim kierowcą i daje satysfakcję z jazdy. Ghost, szczególnie z punktu widzenia tylnej kanapy jest inny. Dyskretny, dystyngowany, ale zawsze gotowy służyć swojemu właścicielowi. To samochód stworzony z myślą o bezpiecznym, spokojnym i ultra luksusowym przewożeniu swoich pasażerów.

Kto jednak „złamie” zasadę jazdy limuzyną Rolls-Royce z szoferem i sam usiądzie za kierownicą, przekona się, że prowadzenie tak wielkiego samochodu jest niemal intuicyjne. A jego precyzja i dynamika zdradza rodowód BMW.

Marcin Wiła, Moto3m.pl

Rolls-Royce w Sopocie -02065W przypadku Rolls-Royce’a sprawdza się zasada, mówiąca o tym, że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Jednak na chwilę o tym zapominając i analizując to zupełnie rozsądnie, okazuje się, że bardzo wysokie ceny za te samochody (Wraith od ok. 1.4 mln.zł, Ghost EWB – 1 950 000 zł) nie wynikają tylko z doskonałego wykończenia, najwyższej jakości montażu i legendarnej trwałości.

Samochody Rolls-Royce objęte są 4-letnią gwarancją bez limitu kilometrów. Klient, który kupuje u nas samochód nabywa go wraz z pakietem usług. W jego skład wchodzi między innymi pełna obsługa serwisowa przez 4 pierwsze lata eksploatacji. W trakcie tego okresu wszystkie naprawy, wymiany i bieżąca obsługa wykonywana jest na koszt marki Rolls-Royce. Po stronie klienta jedynymi wydatkami związanymi z samochodem jest paliwo, ubezpieczenie i opony, które zużywa.

Piotr Fus, Dyrektor Zarządzający Rolls-Royce Motor Cars Warszawa

Ekskluzywne marki samochodowe coraz częściej pojawiają się na oficjalnych pokazach w Trójmieście. Jeszcze w tym roku podobne spotkanie zorganizuje między innymi Maserati oraz Aston Martin. Również Ferrari chętnie odwiedza Pomorze, między innymi przy okazji regat Sopot Match Race.

Zobacz więcej: Kawalkada Ferrari na Pomorzu

Prezentowane samochody pochodzą z oficjalnego parku prasowego Rolls-Royce Motor Cars i zarejestrowane są w Wielkiej Brytanii.
Więcej informacji na temat wizyty przedstawicieli Rolls-Royce Warszawa przeczytać można również w najnowszym, 68 numerze Magazynu Prestiż Trójmiasto.

Rolls-Royce w Sopocie -02164

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *