Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Efekt weekendowych działań gdyńskiej drogówki i zapowiedź kolejnych

Fot. KWP

W miniony weekend funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-profilaktyczne. Akcja była związana z utrzymaniem bezpieczeństwa na gdyńskich ulicach i eliminowaniem z ruchu kierowców z tzw. „ciężką nogą”. Jutro zaplanowane są kolejne działania „Prędkość”, w środę „Trzeźwość”, a w piątek „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

W ostatni weekend funkcjonariusze gdyńskiej drogówki prowadzili działania kontrolno-profilaktyczne. Mundurowi kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy oraz zwracali uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze w trakcie akcji sprawdzali czy kierujący stosują się do pozostałych przepisów. W działaniach udział wzięło 58 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Mundurowi skontrolowali 246 pojazdów.

Mimo wielu kampanii związanych z rozsądkiem kierowców, dwóch mężczyzn wykazało się skrajną nieodpowiedzialnością. W wyniku kontroli i przeprowadzonego badania policjanci ujawnili u jednego z nich 2 promile, a u drugiego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pieniężna na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 4 kierujących, którzy nie mieli uprawnień do kierowania oraz ujawnili 2 osoby poszukiwane. W 23 przypadkach kontrole dotyczyły przekroczenia prędkości. Kierowcy, którzy zignorowali przepisy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. W 21 przypadkach policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się mężczyzna, którego policjanci zatrzymali do kontroli za przekroczenie o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna posiada prawo jazdy niespełna dwa lata, a takie wykroczenie popełnił trzeci raz. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz będzie musiał zapisać się na kurs prawa jazdy i ponownie zdać egzamin.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gdyni funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzą w tym tygodniu kolejne działania: we wtorek „Prędkość”, w środę „Trzeźwość”, a w piątek „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Przypominamy, że brawurowa jazda niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku. Pamiętajmy, że zachowanie ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych jest niezbędne dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowej Toyoty Yaris Cross w Toyota Walder Rumia

Do Trójmiasta, przedpremierowo, zawitał najnowszy model z gamy Toyoty: Yaris Cross. Nieduży SUV z segmentu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *