sobota , 13 sierpnia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Rolls-Royce Motor Cars Warszawa

Effortless Everywhere – Rolls-Royce Cullinan debiutuje w Polsce

DSC_1412Nowy Rolls-Royce Cullinan właśnie zadebiutował w Polsce. Zaledwie kilka miesięcy po światowej premierze, samochód został po raz pierwszy zaprezentowany na otwartym pokazie w salonie Rolls-Royce Motor Cars Warszawa. W ciągu kolejnych dni Cullinan będzie także prezentowany klientom w wyłącznym dealerstwie marki w Polsce.

Rolls-Royce Cullinan każdego dnia zapewnia pełen luksus oraz wygodę podróży. Ten nowy model sprawdzi się na każdej drodze (‘Effortless, Everywhere’) zapewniając luksusowe warunki wszędzie tam, gdzie zechce dotrzeć jego właściciel – powiedział Peter Shopppmann, dyrektor regionalny Rolls-Royce Motor Cars.

Rolls-Royce Cullinan to urzeczywistnienie marzeń klientów o możliwości podróżowania poza szosami w prawdziwie luksusowych warunkach. Będąc drugim nowym Rolls-Roycem zbudowanym w oparciu o aluminiową konstrukcję „Architecture of Luxury”, Cullinan nie dzieli platformy z innymi markami czy modelami.

Dzięki możliwościom, które daje aluminiowa konstrukcja ‘Architecture of Luxury’ naszym projektantom udało się stworzyć unikalny pojazd dla tych, którzy w swoim życiu nie akceptują kompromisów – dodał Schoppmann.

DSC_1404Nazwany imieniem największego diamentu, który kiedykolwiek odnaleziono, pierwszy wysoko zawieszony terenowy Rolls-Royce jest niezawodnym samochodem na każde podłoże, i nie zawaha się stanąć oko w oko z każdą przeszkodą, która stanie mu na drodze do celu. Dziesiątki testów na drogach w różnych miejscach naszego globu udowodniły: ten samochód potrafi się odnaleźć na wyboistym terenie, gdzie porusza się pewnie i zwinnie. Pomaga mu w tym wyrafinowane regulowane zawieszenie, które zapewnia charakterystyczne dla marki odczucia podróży na latającym dywanie („Magic Carpet Ride”) niezależnie od tego, czy podróżuje się po drogach czy poza nimi. Jednocześnie Cullinan to pierwszy prawdziwie trójprzedziałowy samochód w segmencie SUV – przestrzeń dla pasażerów jest wyraźnie oddzielona od przedziału bagażowego.

Nowy silnik V12 Rolls-Royce’a o pojemności 6,75 litra z podwójną turbiną zapewnia moc 563 KM/420kW (przy 850Nm momentu obrotowego), przenoszonych na całkowicie nowy napęd na cztery koła, z obiema osiami skrętnymi. To pozwala Cullinanowi podołać każdemu wyzwaniu.

DSC_1517

Jak każdy Rolls-Royce, Cullinan także oferuje wnętrza z szytymi na miarę elementami Bespoke stworzonymi z myślą o różnych stylach życia właścicieli samochodu. Jedną z najbardziej oryginalnych cech jest tzw. moduł rekreacyjny („Recreation Module”) – specjalna wysuwana automatycznie szuflada będąca miejscem przechowywania sprzętu przydatnego właścicielowi Cullinana do realizacji własnych pasji. Otwierana za pomocą jednego naciśnięcia przycisku mieści się w tylnym przedziale Cullinana. Jedną z opcji „Recreation Module” jest tzw. „Viewing Suite” – po naciśnięciu przycisku wysuwają się dwa zwrócone w tył samochodu i wyściełane najlepszą skórą fotele wraz ze stolikiem koktajlowym. „Viewing Suite” gwarantuje wszędzie najlepszy punkt widokowy.

Cullinan świetnie sprawdzi się także w domu zawożąc dzieci do szkoły czy też dorosłych na premierę w operze. Zawiezie Cię w wielkim stylu na narty do Zakopanego. Przedrze się także przez kamienie i błoto w drodze do ulubionego miejsca na ryby – powiedział Piotr Fus, współwłaściciel Rolls-Royce Motor Cars Warszawa.

Pierwsi klienci otrzymają zamówionego Cullinana w pierwszym kwartale 2019 roku.

Źródło informacji i zdjęć: Rolls-Royce Motor Cars Warszawa

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW X4 M w kolorze żółty Sao Paulo M

BMW kojarzy się najczęściej z kolorem czarnym. Ewentualnie srebrnym lub białym. To samochód najogólniej mówiąc „poważny”! …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.