sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Egzamin na prawo jazdy za kierownicą Lamborghini Gallardo LP560-4 w oddziale PORD w Chojnicach

W chojnickim oddziale Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego doszło do nietypowego egzaminu na prawo jazdy. Został on wykonany przy użyciu samochodu marki Lamborghini, model Gallardo LP560-4 w dniu 25.09.2020 r. To spektakularne motoryzacyjnie wydarzenie miało charytatywne podłoże. Celem akcji jest bowiem zebranie pieniędzy na sportowe protezy dla dwóch ofiar wypadku na motocyklu.

Życie rzuciło im pod nogi kłody, które spowodowały, że w wyniku wypadku komunikacyjnego oboje stracili lewe nogi. Dzięki wspaniałym i hojnym ludziom udało się uzbierać ogromna sumę. Niestety, potrzeby są znacznie większe – w taki sposób inicjatorzy akcji opisują powody zorganizowania egzaminu na prawo jazdy z udziałem Lamborghini Gallardo. 

Obaj poszkodowani chłopcy marzą o powrocie do sprawności sprzed wypadku. Aby tak się stało, potrzebne są protezy sportowe. Pomysłodawca i autor projektu, instruktor nauki i technik jazdy Paweł Bill, wpadł na pomysł, aby zbiórkę wypromować przy użyciu sportowego samochodu, który szczególnie z „eLką” na dachu zwraca na siebie uwagę. 

Odbycie takiego szkolenia i egzaminu samochodem innym, niż te powszechnie widywane na ulicach, jest w polskim prawie możliwe tylko wtedy, kiedy jest to samochód przystosowany dla osoby niepełnosprawnej i dostoswany do jej konkretnego schorzenia. I tak właśnie jest w przypadku prezentowanego Lamborghini.

Więcej szczegółów w powyższym, zewnętrznym materiale wideo.

Link do zbiórki: TUTAJ

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Jeden komentarz

  1. Szczytny cel i fajny pomysł, też chciałbym się sprawdzić w takim samochodzie za kierownicą, ja zdawałem niedawno egzamin na prawko po kursie w motostart na racławickiej ale na zwykłym egzaminacyjnym hyundai i 20 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *