niedziela , 28 listopada 2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow

Elektryczny Mercedes-Benz EQV w VIP’owskiej służbie na gdańskim lotnisku

Strefa VIP w lotniskowym terminalu to najbardziej prestiżowe miejsce całego lotniska. To tam najczęściej pojawiają się znamienici goście, którzy korzystają z portu lotniczego. Należą do nich celebryci, sportowcy, politycy, ludzie ze szklanego ekranu, ale przede wszystkim lokalni przedsiębiorcy, którzy ceniąc swój czas, wykupują tego typu usługę. Od kilku lat, zaszczytną rolę transportową dla pasażerów typu VIP gdańskiego lotniska, pełnią samochody marki Mercedes-Benz, użyczane przez dealera BMG Goworowski. Od niedawna taką służbę pełni elektryczny van EQV.

Bazuje on na dobrze znanej Klasie V i jest pierwszym minivanem z napędem elektrycznym w klasie Premium. Jest to duży i wygodny pojazd, mogący zabrać na pokład do 8 pasażerów. Egzemplarz, który pracuje w gdańskim Porcie Lotniczym to tzw. salonka, przeznaczona dla 6 pasażerów + kierowca. Modele EQV, podobnie jak Vito i Klasa V, produkowane są w Hiszpanii.

Wizualnie, elektryczny wariant wyróżnia jedynie pas przedni, z klapką do ładowania po lewej stronie przedniego zderzaka oraz oznaczenia modelowe. Wnętrze jest identyczne jak w modelach z silnikami spalinowymi, a to dzięki płaskim akumulatorom rozlokowanym w podłodze.

Samochód napędza elektryczny silnik o ekwiwalencie mocy 204 KM, generujący 362 Nm momentu obrotowego. Maksymalnie EQV jest w stanie osiągnąć prędkość 160 km/h. Jego litowo-jonowy akumulator o pojemności 90 kWh oferuje zasięg (wg normy WLTP) do 356 kilometrów, a czas ładowania z ładowarki typu AC wynosi mniej niż 10 godzin.

Na lotnisku samochód wykorzystywany jest do transportu pasażerów do i z samolotu. Salon VIP to miejsce, gdzie w komfortowych warunkach i z zachowaniem prywatności można poczekać na swój lot.

To także między innymi osobny, dedykowany punkt kontroli bezpieczeństwa, zaplecze biurowe, możliwość skorzystania z komputera, faksu, drukarki, nieograniczony dostęp do Internetu i telewizji satelitarnej i miejsce parkingowe w podziemiu terminala (na czas trwania usługi). Najważniejszy z punktu widzenia pasażerów gdańskiego lotniska jest jednak ten pierwszy punkt. Wykupienie usługi VIP daje możliwość przybycia na lotnisko zaledwie 50 minut przed wylotem, w przypadku lotu z bagażem rejestrowanym oraz zaledwie kilkunastu minut, przy podróży wyłącznie z bagażem podręcznym.

Na koniec warto wspomnieć o cenach. Koszt skorzystania z usługi w gdańskim Porcie Lotniczym to 300 zł netto. Z kolei cena modelu EQV od Mercedesa, rozpoczyna się od 339 480 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Dane z GPR 2020/21 na drogach woj. pomorskiego

Zakończyły się badania natężenia ruchu na drogach krajowych w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu. Największy ruch …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *