Slider
Slider
Fot. ZKM Gdynia

Elektryczny Solaris Urbino 12 electric testowany na liniach ZKM w Gdyni

Fot. ZKM Gdynia
Fot. ZKM Gdynia

Solaris Urbino electric 12 – zeroemisyjny „Autobus roku 2017” – w czwartek 4 lipca 2019 r. rozpoczął testy w sieci komunikacyjnej ZKM w Gdyni. Jak zapewnia producent, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym operacyjność autobusu wynosi nawet 24 godziny na dobę (zasięg ok. 200 km). Niski poziom emisji hałasu i drgań sprawia, że autobusy bateryjne są szczególnie pożądane w centrach miast.

Urbino electric wyposażony został w baterie Solaris High Energy o pojemności 240 kWh. Ładowane są w systemie plug-in (czas ładowania 4 godz.). Sercem napędu jest oś elektryczna ZF AVE130. Składa się ona z dwóch silników trakcyjnych, zabudowanych w piastach kół.

Testowany w Gdyni Solaris umożliwia podróż maksymalnie 65 pasażerom, w tym 26 na miejscach siedzących. 12 foteli jest dostępnych z niskiej podłogi. Zastosowano siedzenia typu Ster 8MU UltraLight. Dostęp na pokład jest zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Autobus będzie w poniedziałek i wtorek jeździł na linii 34. Pojazd jest oznaczony numerem inwentarzowym 3101.

Źródło: ZKM Gdynia

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przyjechał na stację mimo zakazu prowadzenia i uszkodził dystrybutor

Kryminalni zatrzymali 26-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo uszkodzenia mienia. Według ustaleń mundurowych sprawca pistoletem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *