MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

“Event serwisowy” Porsche Centrum Sopot na torze w Pszczółkach

Porsche Experience w ODTJ Autodrom Pomorze w Pszczółkach z Porsche Centrum Sopot-05549Tym razem, i to po raz pierwszy w historii, tor w Pszczółkach, oddalony niespełna 30 kilometrów od Gdańska, stał się areną “zmagań” kierowców z samochodami marki Porsche. Najnowsze modele z Zuffenhausen zostały udostępnione klientom do jazd testowych w warunkach terenowych, na torze asfaltowym oraz płytach poślizgowych. Główną atrakcja była jednak możliwość wykonania darmowego przeglądu serwisowego swojego Porsche.

W zaaranżowanej specjalnie do tego celu przestrzeni Autodromu Pomorze, przygotowano trzy stanowiska serwisowe, gdzie mechanicy sopockiego Centrum Porsche wykonywali czynności w samochodach klientów. Sprawdzeniu podlegał między innymi stan opon, układu hamulcowego, regulacja świateł, płyny eksploatacyjne, a także wykonywano pełną diagnostykę całego układu elektroniki. Na koniec, protokół z inspekcji przesyłano e-mailem bezpośrednio do właściciela samochodu.

Posiadacze Porsche w tym czasie mogli skorzystać z licznych atrakcji, które z tej okazji przygotowano. Aktywne zabawy dla najmłodszych, symulatory jazdy oraz dachowania, piknik z grillem, ale przede wszystkim jazdy testowe.

Porsche Experience w ODTJ Autodrom Pomorze w Pszczółkach z Porsche Centrum Sopot-05623

Do dyspozycji gości oddano łącznie kilkanaście samochodów, wśród nich 718 Boxster oraz Cayman, Cayenne, Macan, Panamera i legendarne 911’tki w najnowszym wydaniu 992 w wersjach Carrera S oraz 4S.

Duże wrażenie robiły “błotne” przejazdy Macan’ów na torze off-road’owym. Widok był niecodzienny, bo rzadko te kosztujące ponad 250 000 zł samochody widuje się w takich warunkach.

Niezmiennie zachwycały modele sportowe, klienci zwracali  uwagę na piekielnie mocną Panamerę Turbo S E-Hybrid Sport Turismo o mocy 680 koni mechanicznych oraz perfekcyjnie zbalansowane najnowsze wcielenie 911. Kolejka chętnych do jazd po torze asfaltowym za każdym razem obejmowała co najmniej kilkanaście osób.

Przy tej okazji, swoim klientom, Porsche Centrum Sopot pochwaliło się także swoimi pozostałymi usługami, takimi jak sprzedaż samochodów używanych z gwarancją Porsche Approved, sprzedażą akcesoriów oraz nowością w ofercie – zaawansowanymi usługami z zakresu kosmetyki samochodowej Car SPA. Autem demonstracyjnym było w tym przypadku 718 Boxster, którego jedna połowa karoserii została wypielęgnowana w studiu Porsche Centrum Sopot, a druga znosić musiała “codzienną” eksploatację.

Porsche Experience w ODTJ Autodrom Pomorze w Pszczółkach z Porsche Centrum Sopot-05726

Tradycyjnie, przy wydarzeniach związanych z taką marką jak Porsche, nie małą sensację wzbudzają samochody, którymi przyjeżdżają klienci. Przekrój modelowy był bardzo duży, ale – co nie powinno dziwić – największe wrażenie zrobiły 911’tki różnych generacji i w różnych wersjach, wśród nich dwa piękne, klasyczne modele regularnie biorące udział w seriach wyścigowych z kolekcji trójmiejskiego miłośnika tej marki.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ostatni etap prac na moście wantowym w Gdańsku. W sobotę zawężenie jezdni

Dobiegają końca prace konserwacyjne na moście wantowym im. Jana Pawła II w ciągu ul. Sucharskiego. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *