piątek , 18 września 2020
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Fachowcy najwyższej klasy! Mechanicy Porsche Centrum Sopot uzyskali Złoty poziom Zertifizierter Porsche Techniker
Fot. Porsche Centrum Sopot

Fachowcy najwyższej klasy! Mechanicy Porsche Centrum Sopot uzyskali Złoty poziom Zertifizierter Porsche Techniker

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych, to ważny etap na ścieżce kariery pracowników. Porsche, podobnie jak inne marki, prowadzi specjalny program szkoleniowy dla swoich mechaników – nazywa się on „Zertifizierter Porsche Techniker”. Dwóch pracowników sopockiego Centrum tej marki uzyskało najwyższy – Złoty poziom tego certyfikatu.

Karol Chmielewski i Remigiusz Wojciechowski uzyskali Złoty Poziom Zertifizierter Porsche Techniker. Oznacza to nic innego jak wieloletnie doświadczenie w pracy z marką Porsche poparte wieloma szkoleniami, egzaminami i testami – informuje Porsche Centrum Sopot.

Certyfikacja mechaników serwisowych organizowana przez firmę Porsche AG jest bardzo dokładnym i złożonym procesem, który sprawdza teoretyczną i praktyczną wiedzę w dwuetapowym teście. Test Porsche AG jest identyczny na całym świecie i nominowani mechanicy mogą być mu poddani tylko raz w roku.

Z reguły cały proces trwa kilka lat, zanim mechanicy uzyskają poziom Bronz, Silver i ostatecznie najwyższy – Gold. W przypadku wszystkich testów wymagana jest znajomość języka angielskiego lub niemieckiego. Cześć teoretyczna odbywa się w miejscu pracy mechanika, a cześć praktyczna w centrum treningowym w Niemczech.

W przypadku, gdy test skończy się wynikiem negatywnym, kandydat ma możliwość uczestnictwa w kolejnym teście dopiero po roku. Obrona certyfikatu w Porsche AG jest obowiązkowa po trzech latach. Dzięki temu pewne jest, że mechanicy utrzymują swoją wiedzę o aktualnych modelach i najnowocześniejszej technologii Porsche.

W regionie Europy Środkowo-Wschodniej jest tylko kilkunastu innych mechaników z takim certyfikatem. Natomiast w skali świata Złotym poziomem może się pochwalić około 2000 serwisantów z sieci Porsche.

Fot. Porsche Centrum Sopot

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Grupa Zdunek szykuje się do otwarcia salonu Peugeot’a w Gdańsku

Jeszcze w tym roku oferta drugiej co do wielkości grupy dealerskiej z Trójmiasta, powiększy się ...

Jeden komentarz

  1. Panowie dostali jak najbardziej zasłużenie te certyfikaty, drugich takich fachowców jak w Porsche Centrum Sopot nie ma w całym kraju. Byłem tam ze swoim autem i nie spotkałem się dotąd z tak świetnymi mechanikami, wiedzą o tych autach wszystko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *