poniedziałek , 12 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Michał Chmielewski (via Facebook Exoticcars.pl)

Ferrari F40 w Gdyni!

Każdego dnia w Polsce i w Trójmieście sprzedają się ekskluzywne i drogie samochody. Nie wszystkie jednak robią tak duże wrażenie by donosiły o tym branżowe media. W piątek, 17 października, portal Exoticcars.pl opublikował na swoim fanpage-u zdjęcie, którym przez kilkanaście godzin żyło wiele internetowych stron. Szczęśliwcem, który je wykonał, jest Michał Chmielewski. 

Ferrari F40, bo o nim mowa, to jeden z najlepiej rozpoznawalnych i najbardziej legendarnych modeli stworzonych przez włoską manufakturę. W latach 1987 – 1992 powstało ich 1315 sztuk i szacuje się, że do dzisiaj pozostało ich co najmniej o 100 mniej w wyniku wypadków i pożarów.

Samochód wyposażony w silnik V8 o pojemności 2.9 l generuje moc 478 KM rozpędza się do 100 km/h w niespełna 4 sekundy co wciąż budzi respekt nawet wśród najnowocześniejszych odpowiedników.

W ostatnich latach Ferrari F40 bardzo zyskało na wartości. Jeszcze w 2008 roku można było kupić zadbane egzemplarze za około 1 100 000 – 1 300 000 zł. Dzisiaj najdroższe egzemplarze przekraczają już cenę 1 000 000 euro. A najtańszy egzemplarz wystawiony obecnie w Europie na sprzedaż kosztuje około 2 450 000 zł.

O egzemplarzu spotkanym na stacji benzynowej w Gdyni Karwinach niewiele wiadomo. Na zdjęciu nie zostały uwiecznione tablice rejestracyjne. Wiadomo tylko, że taki model Ferrari był we wczesnych latach 90’tych w posiadaniu pewnego biznesmena z Gdyni, czy jednak jest to ta sama sztuka niewiadomo.

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Mikołaj Kempa – rajdowiec z Sopotu święcący triumfy w Estonii

Motorsport jest jego pasją, a nie pracą. Chociaż koszty startów w tej dyscyplinie są ogromne, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *