wtorek , 19 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Ferrari FF

Kiedy wchodził na rynek, wzbudzał wiele kontrowersji i stanowił duży przełom w historii włoskiej manufaktury. Pierwszy samochód typu shooting brake tego producenta. Pierwszy wyposażony w napęd na 4 koła. Początkowo krytykowany, ale aktualnie uwielbiany. Jak zresztą każde z Ferrari. 

FF, czyli Ferrari – Four, to jedyny w tej chwili model, którym przyjemności z jazdy może doświadczać równocześnie 4 pasażerów. Ten następca mało popularnego w Polsce 612 Scaglietii debiutował na rynku w 2011 roku. Za projekt nadwozia, o długości 5 metrów długości i 2 szerokości, tradycyjnie odpowiadało włoskie studio Pininfarina.

Wyposażone w silnik V12 Ferrari o mocy 660 koni mechanicznych przyspiesza do pierwszej setki w 3,7 sekundy i maksymalnie osiąga 335 km/h. Napęd za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni biegów trafia na pierwszych 4-biegach na 4 koła, a od 5-tego wzwyż, moc przekazywana jest tylko na tylną oś.

Taki układ napędowy sprawia, że Ferrari FF jest idealnym modelem na co dzień. Cechuje go stosunkowo duży komfort jazdy i praktyczność, oraz uniwersalność, objawiająca się dużym bagażnikiem o pojemności 450 litrów ze składanymi oparciami tylnej kanapy umożliwiającymi jego powiększenie do 800 litrów. Napęd na 4 koła umożliwia też użytkowanie tego samochodu zimą. Może się więc okazać, że włoskie „rumaki” będą brylować nie tylko przed kasynem w Monako, ale także pod najlepszymi hotelami w narciarskim kurorcie Sankt Moritz.

Egzemplarz ze zdjęć założone ma zimowe opony, więc niewykluczone, że i w Trójmieście szczęśliwcy będą mogli zobaczyć przyprószone śniegiem Ferrari.

 

Ferrari FF (3)

Ferrari FF (4)

Ferrari FF (5)

Ferrari FF (6)

Ferrari FF (13)

Ferrari FF (11)

Ferrari FF (14)

Ferrari FF (9)

Ferrari FF (8)

 

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Mercedes-Benz SL500 Brabus, kastomowy Chevrolet i rzadki Opel – studio Precyzyjni w pełni sezonu

Wiosna to dobry czas dla studiów zaawansowanej kosmetyki samochodowej. W tym okresie często pojawiają się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *