Slider

Fiat Tipo teraz także w uterenowionym wydaniu Cross

Fiat Tipo należy do grupy najtańszych, nowych samochodów, oferowanych na polskim rynku. Jest przy tym popularny zarówno wśród klientów indywidualnych jak i firmowych. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę tego modelu, producent wprowadził nową, modna obecnie wersję o uterenowionym charakterze, oznaczoną jako Cross. Pierwsze egzemplarze można już zobaczyć w Trójmieście. 

Rodzina Tipo powiększyła się o nową wersję w postaci nowego Tipo Cross, uzupełniającą trzy pozostałe warianty nadwoziowe (Sedan, Hatchback i Station Wagon).

Ten crossover skierowany jest do osób szukających bardziej wyrazistego, dynamicznego i młodzieżowego samochodu, dostępnego w przystępnej cenie. Tipo Cross względem innych odmian jest wyraźnie wyższy i szerszy oraz wyróżnia się nowym grillem, który biegnie poniżej linii reflektorów. Nadwozie Tipo Cross zostało podniesione o prawie 4 cm, dzięki nowej kalibracji zawieszenia oraz dodaniu nowych felg i opon, wykorzystywanych wcześniej w innym crossoverze Fiata – 500X. Tipo Cross ma szersze opony oraz oferuje wyższą, bardziej komfortową pozycję za kierownicą, co jednocześnie ułatwia wsiadanie do samochodu i wysiadanie z niego.

Stylistycznie ta wersja wyróżnia się „crossoverowymi” detalami, począwszy od plastikowych nadkoli z boku i osłon zderzaka z przodu, poprzez dolne listwy progowe i przeprojektowany tylny zderzak, a kończąc na praktycznych relingach dachowych, dostępnych do tej pory tylko w wersji Station Wagon.

Wewnątrz czeka w pełni konfigurowalny, 7-calowy, kolorowy, elektroniczny wyświetlacz TFT, który zastępuje konwencjonalny, analogowy zestaw wskaźników. Ponadto auto zostało wyposażone w całkowicie nowe radio UConnect 5 z 10,25-calowym ekranem dotykowym. System Uconnect 5 zapewnia możliwość bezprzewodowego korzystania z funkcji CarPlay lub Android Auto na ekranie dotykowym systemu multimedialnego z konfigurowalnymi profilami i z opcją zapisania do 5 konfiguracji.

Nowe Tipo Cross może być wyposażone w turbodoładowany silnik wysokoprężny Multijet 1.3 zgodny z normą Euro 6D final o mocy 95 lub 1.6 130 KM, albo w nową jednostkę benzynową 1.0 GSE T3 o mocy 100 KM.

Ceny Tipo Cross startują od 78 700 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczął pozimowe przeglądy stanu nawierzchni jezdni

Odwilż to czas, w którym zima uwidocznia swoje destrukcyjne oblicze – dziury w nawierzchni jezdni. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *