poniedziałek , 28 kwietnia 2025
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Fika Cafe podczas Volvo Gdynia Sailing Days 2017 ponownie w Gdyni. Premierowo również nowe XC60

Premiera nowego Volvo XC60 w FIKA Cafe w Gdyni podczas Gdynia Sailing Days-1520564Samochody marki Volvo ponownie zagościły w Gdyni. Wszystko w związku z rozpoczętymi 3 lipca regatami Volvo Gdynia Sailing Days 2017. To już 18. edycja regat pod patronatem marki Volvo. Impreza potrwa do 23 lipca. 

Tradycyjnie, poza wydarzeniami sportowymi na wodzie, wiele dzieje się również na lądzie. W całym mieście, w najbardziej charakterystycznych punktach, eksponowane są samochody Volvo. Spotkać je można między innymi przy skrzyżowaniu Świętojańskiej i Alei Piłsudskiego, przy Centrum Handlowym Klif i przede wszystkim na placu Grunwaldzkim, między Gdyńskim Centrum Filmowym, a Teatrem Muzycznym.

Premiera nowego Volvo XC60 w FIKA Cafe w Gdyni podczas Gdynia Sailing Days-1520560

W tej ostatniej lokalizacja powstała tak zwana Fika Cafe. Słowo „fika” oznacza niezwykle popularną w Szwecji przerwę kawową, w trakcie, której można delektować się tym napojem oraz słodką przekąską. W Gdyni, poza kawiarnią, pełni ona również funkcję plenerowego salonu Volvo, gdzie prezentowane są modele V90, V90 Cross Country, S90, XC90 i najnowszy XC60.

W gdyńskiej marinie eksponowana jest natomiast ciężarówka Volvo FH16 Performance Edition.

Regaty Gdynia Sailing Days organizowane są od 2000 roku, a od 2012 roku ich partnerem i sponsorem tytularnym jest Volvo. I tak będzie co najmniej do 2019 roku, bowiem w zeszłym roku Volvo Car Poland i Gdyńskie Centrum Sportu przedłużyły tę umowę o trzy lata.

– To świadczy tylko o tym, że współpraca pomiędzy Volvo, Gdyńskim Centrum Sportu, Miastem Gdynia oraz Polskim Związkiem Żeglarskim, który jest partnerem imprezy, układa się wzorcowo. Wspólnie staramy się podtrzymywać tradycje Gdyni jako żeglarskiej stolicy Polski oraz rozwijać te regaty, które stanowią uzupełnienie bogatej turystycznej oferty miasta i regionu. VGSD to nie tylko rywalizacja na wodzie, ale również szereg imprez towarzyszących na lądzie. Poza tym jest to również platforma do pozyskiwania kolejnych zawodów najwyższej rangi. Za nami przemawia świetna baza, znakomity akwen oraz bardzo dobra organizacja – zauważył Tomasz Chamera.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Mniej niż 4 sekundy do „setki” w miejskim samochodzie, za nieco ponad 160 tysięcy?! Poznaj MG4

Brytyjska marka MG, będąca obecnie własnością Chińczyków, ma w swojej ofercie wyjątkowy model – to …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *