Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

G Experience 2016 w Pałacu Ciekocinko

G Experience 2016 Ciekocinko-03825

Ikona off-road’u, królowa wśród samochodów terenowych. Po prostu Legenda i to przez duże ‘L’. Tak właśnie jest postrzegana przez miłośników Mercedesa Klasa G. Ten model od prawie 40 lat nieustannie zachwyca, ale także zjednuje sobie coraz większe grono wielbicieli. Dlatego właśnie stworzono G Experience – imprezę, której celem jest uwidocznienie wszystkich atutów legendarnego, pudełkowatego offroad’era.

G Experience, edycja 2016, po raz kolejny odbywa się w scenerii luksusowego hotelu i stadniny koni w Ciekocinku. Przez kilka dni klienci marki Mercedes-Benz z całej Polski, mieli okazję przez kilka godzin obcować z Klasą G w jej naturalnym środowisku.

Zobacz również: G Experience edycja 2015

Pierwszego dnia imprezy, do Ciekocinka zaproszono ponad 20 klientów gdańskiego salonu Mercedes-Benz Witman. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: żeńską oraz męską. Na drużyny dwu oraz trzyosobowe czekały dwie trasy.

Pierwszy odcinek miał charakter przeprawowo-terenowy, który pokazywał, że Klasa G jest w stanie poradzić sobie nawet w ekstremalnych warunkach. Trasa prowadziła przez gęsty las, błotniste odcinki oraz liczne uskoki. Głębokie kałuże, grząskie błoto oraz strome wzniesienia okazały się jednak łatwym przeciwnikiem dla nieustraszonej legendy Mercedesa. Uczestników w tych warunkach zachwycały nie tylko możliwości terenowe “Gelendy”, ale również wysoki komfort jazdy i solidność konstrukcji. Zawieszenie sprawnie tłumiło drgania podczas pokonywania wybojów, kałuży oraz zalegających na drodze gałęzi i kamieni. Przy tym do uszu pasażerów nie docierały żadne niepokojące trzaski i skrzypienia, mogące wskazywać wyeksploatowanie samochodów.

Trasa szosowa, to z kolei nie tylko przejażdżka, ale także zadania do wykonania. – To mi przypomina podchody kiedy byłam harcerką! – powiedziała jedna z uczestniczek eventu. Zespoły składające się z kierowcy i pilota musiały odnaleźć właściwą drogą po charakterystycznych elementach, a także rozwiązywać “łamigłówki”, które wskazywały dalszy przebieg trasy. Odcinki przygotowane przez organizatora pozwoliły nie tylko poznać testowane samochody, ale także zachwycić się widokami Kaszub.

Do dyspozycji klientów były niemal wszystkie dostępne obecnie modele Klasy G – G350 CDI, G500, G63 AMG oraz topowe G65 AMG z silnikiem V12. Od 2015 roku w produkcji w austryjackich zakładach Magna-Steyer pozostaje już tylko wariant 5-drzwiowy. Mercedes zakończył produkcję modeli 3d oraz Cabrio. Ponadto w ofercie jest jeszcze G500 4×42, które zadebiutowało w ubiegłym roku podczas imprezy G Experience 2015. W Polsce zebrano już ponad 60 zamówień na ten najbardziej ekstremalny model Klasy G.

G Experience 2016 Ciekocinko-03796

Zobacz również: Rynkowe narodziny G500 4×42 w Polsce

Szczególny nacisk położono na prezentację modeli AMG, gdyż to właśnie wariant G63 AMG stanowi 80% całościowej sprzedaży Klasy G na świecie. Z kolei dla klientów, którzy bardziej od nowoczesnej technologii i “umilaczy” podróży cenią sobie typowe cechy Gelendy, na rynek wprowadzony zostanie jesienią tego roku model G350 d Professional, który zachowa siermiężny charakter pierwszych Klas G, z szybami otwieranymi korbką włącznie.

Event zakończył się lampką szampana na plaży, na którą klienci zostali przywiezieni przez instruktorów testowanymi wcześniej autami. Następnie, w tym samym gronie, na terenie Pałacu Ciekocinko odbyła się uroczysta kolacja, która była zwieńczeniem tego pełnego przygód dnia.

Klasa G zyskała w Polsce dużą popularność i świetnie się sprzedaje. To właśnie dlatego Mercedes-Benz po raz kolejny zorganizował tę imprezę własnie w naszym kraju. Samochód ten, pierwotnie zaprojektowany dla wojska, produkowany jest w niewiele zmienionej formie już od 1972 roku. Producent konsekwentnie trzyma się pierwotnych założeń konstrukcyjnych, dzięki czemu Klasa G pozostaje jednym z ostatnich prawdziwych off-road’erów na rynku, z nadwoziem opartym o solidną ramę oraz blokadami wszystkich trzech mostów napędowych.

Wśród posiadaczy i użytkowników Klasy G są między innymi: Papież Franciszek, kierowca Formuły 1 – Nico Rosberg oraz para aktorów Angelina Jolie i Brad Pitt.

G Experience 2016 Ciekocinko-1200182

G Experience 2016 Ciekocinko-1200172

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

W Gdańsku rozpoczął działalność nowy dealer AutoDiscover – w ofercie auta zza Oceanu

W Gdańsku – Oliwie, pod adresem Aleja Grunwaldzka 355, rozpoczął działalność nowy salon samochodowy. Należy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *