344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KMP Gdańsk

Gdańscy policjanci podsumowali „majówkę 2019”

Gdańscy policjanci zakończyli akcję „Bezpieczny weekend”, której głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym oraz ułatwienie ruchu pojazdów. Podczas sześciu dni działań na terenie Gdańska doszło do 91 kolizji i 2 wypadków drogowych. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę aż 42 osobom, które będąc pod wpływem alkoholu, kierowały samochodem lub rowerem. Funkcjonariusze zatrzymali też 16 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli w ręce policjantów trafiło też czterech kierowców, którzy kierowali samochodem pomimo aktywnych zakazów sądowych.

Od 30 kwietnia gdańscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania związane z długim weekendem majowym. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i trasach wylotowych i wlotowych do Gdańska.

W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W ciągu sześciu dni policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych oraz 91 niegroźnych w skutkach kolizji.

Podczas kontroli jakie miały miejsce w długi weekend majowy, w ręce policjantów trafiło 42 kierowców pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych był 59-latek z powiatu malborskiego, który był pod wpływem alkoholu i kierował pociągiem towarowym. Policjanci informację o tym przestępstwie otrzymali w czwartek w nocy. Z informacji przekazanych oficerowi dyżurnemu wynikało, że pracownicy ochrony terminala kontenerowego, ujęli nietrzeźwego mężczyznę, który kierował pociągiem. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, zbadali stan trzeźwości ujętego przez ochronę 59-latka. Alkomat pokazał, że mężczyzna miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policjanci zatrzymali 59-latkowi prawo jazdy oraz uprawnienia do kierowania pojazdem kolejowym, a on sam został przewieziony do komisariatu Policji.

Do policyjnego aresztu trafił też 30-letni obywatel Gruzji, który spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w piątek rano na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Miszewskiego. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sąd aresztował go na najbliższe miesiące.

W trakcie działań „Bezpieczny weekend” policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy szesnastu kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy stracą teraz swoje uprawnienia na trzy miesiące.

Podczas weekendowych służb policjanci drogówki zatrzymali też cztery osoby, które wsiadły za kierownicę pojazdu, pomimo że ciążyły na nich sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Wśród osób zatrzymanych przez policjantów był 38-letni gdańszczanin, który został zatrzymany do kontroli pierwszego maja po godz. 16:00 przy ul.Radarowej, kiedy jechał samochodem marki Fiat. Szczegółowa kontrola wykazała, że mężczyzna był pod wpływem 0,6 promila alkoholu i ciążył na nim dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Decyzją administracyjną miał też cofnięte uprawnienia do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Złamanie zakazu sądowego to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do pięciu lat. Za jazdę samochodem w nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Za prowadzenie samochodu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Na wakacje tańsze tankowanie na stacjach ORLEN

Nowi i obecni klienci ORLEN VITAY będą mogli w wakacje zatankować paliwo w niższych cenach. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *