wtorek , 19 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Gdańscy policjanci postawili zarzuty 31-latkowi za usiłowanie kradzieży BMW

Dzisiaj policjanci postawią zarzut usiłowania kradzieży samochodu marki BMW o wartości 55 tysięcy złotych, 31-letniemu gdańszczaninowi. Mężczyzna na parkingu przy jednej z galerii handlowych próbował ukraść auto. Zauważył go właściciel pojazdu, który zaalarmował pracowników ochrony i policjantów. 31-latek z Gdańska został zatrzymany przez interweniujących funkcjonariuszy, dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury. Za usiłowanie kradzieży samochodu może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek policjanci z Wrzeszcza zostali zaalarmowani przez mieszkańca Gdańska o tym, że wspólnie z pracownikiem ochrony galerii handlowej ujął mężczyznę, który najprawdopodobniej próbował ukraść jego samochód.

Fot. KWP
Fot. KWP

Oficer dyżurny na miejsce od razu skierował kryminalnych, którzy zatrzymali wskazanego przez świadków mężczyznę.

Policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym, pracownikiem ochrony oraz na podstawie zabezpieczonym na miejscu dowodom, ustalili, że zatrzymany 31-letni mieszkaniec Gdańska, chwilę wcześniej próbował ukraść samochód pokrzywdzonego. Kiedy ten zareagował sprawca zaczął uciekać. W ujęciu 31-latka pomógł pokrzywdzonemu pracownik ochrony.

Podczas przeszukania zatrzymanego 31-latka, policjanci znaleźli przy nim urządzenia elektryczne oraz kable zasilające mogące służyć do kradzieży pojazdu. Policjanci zabezpieczyli również samochód mężczyzny, który zaparkował w pobliżu miejsca zdarzenia. Ponadto w mieszkaniu 31-latka kryminalni zabezpieczyli m. in urządzenie służące do uruchamiania pojazdów.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu, którzy pracują nad tą sprawą sprawdzają czy zatrzymany przez nich 31-latek ma związek z podobnymi zdarzeniami do których dochodziło na terenie miasta.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży samochodu marki BMW o wartości 55 tysięcy złotych. Za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nie bądź mroczny – bądź widoczny. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie.

Bez względu na pogodę oraz warunki drogowe wielu z nas, każdego przemierza ulice, ścieżki rowerowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *