wtorek , 13 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KWP

Gdańscy policjanci rozbili grupę złodziei samochodów

Kryminalni z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy miejskiej od kilku miesięcy zajmowali się sprawami kradzieży aut, do których dochodziło na terenie Gdańska. Sprawcy kradli głównie samochody niemieckich marek, a wartość każdego z nich wynosiła średnio 20 tys. złotych.

W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili sprawców tych kradzieży. We wtorek rano razem z wywiadowcami z komendy miejskiej zatrzymali oni 27-latka oraz dwóch jego 25-letnich kompanów. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Fot. KWP
Fot. KWP

Podczas przeszukania mieszkań, w których przebywali zatrzymani, policjanci znaleźli m.in. łamaki, urządzenia do zagłuszania sygnału gps, a także broń pneumatyczną. Zabezpieczony został także volkswagen polo, w którym wstępnie stwierdzono ingerencję w pole numerowe VIN.

Funkcjonariusze ustalili, że od czerwca 2014 roku zatrzymani mężczyźni ukradli co najmniej sześć samochodów z terenu Gdańska. Łączna wartość skradzionych pojazdów wynosiła ponad 130 tys. zł. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili jednemu z 25-latków sześć zarzutów kradzieży aut. Drugi z 25-latków usłyszał trzy zarzuty kradzieży, a 27-latek – jeden zarzut.

Wczoraj kryminalni doprowadzili zatrzymanych do prokuratury, gdzie prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec nich dozór Policji oraz poręczenia majątkowe w łącznej kwocie 70 tys. zł.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci podejrzewają ich o kolejne kradzieże i nie wykluczają dalszych zarzutów.

Za kradzież z włamaniem samochodu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Klasyki przejadą przez Trójmiasto i rozpoczną w ten sposób sezon

Klasyczne rozpoczęcie sezonu zabytkowej motoryzacji w Trójmieście to cykl spotkań, które od kilku lat organizowane …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *