sobota , 13 sierpnia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

[Gdansk.pl] Modernizacja kolejnych fragmentów Grunwaldzkiej i Chłopskiej za 14,5 mln zł

Podpisano umowy na modernizacje kolejnych odcinków al. Grunwaldzkiej i ul. Chłopskiej. Na oliwskim odcinków al. Grunwaldzkiej prace rozpoczną się w połowie lipca. Tego lata prowadzone będą również prace na Przymorzu. Łączny koszt tych inwestycji to ponad 14,5 mln zł. Nowymi drogami pojedziemy jesienią.

Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat Miasto wybudowało około 145 km nowych dróg oraz zmodernizowało 50 km istniejących. Dzisiaj podpisujemy umowy na podstawie, których wyremontowane zostaną kolejne blisko 3 km dróg. Inwestujemy w rozwój infrastruktury, aby mieszkańcy mogli bezpieczniej i komfortowo poruszać się po mieście – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Remont Alei Grunwaldzkiej w Gdańsku 2018 -103917

Remont al. Grunwaldzkiej

Umowę na remont kolejnego fragmentu al. Grunwaldzkiej w poniedziałek, 9 lipca, podpisali prezydent Adamowicz, wiceprezesi Firmy Budowlano-Drogowej MTM S.A Ryszard Zaremb i Władysław Grzech oraz Włodzimierz Bartosiewicz z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Realizacja remontu ponad 1,9 km al. Grunwaldzkiej wyniesie 10,7 mln zł. Ulica będzie przebudowana na odcinku od ul. Opackiej do stacji PKM przy ul. Abrahama.

Prace obejmować będą modernizację ul. Grunwaldzkiej na trzech odcinkach:

  • odcinek I – od przejścia dla pieszych w ul. Grunwaldzkiej na wysokości budynku z nr 535 przy ul. Grunwaldzkiej do wysokości budynku nr 480 przy ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej z ul. Derdowskiego;
  • odcinek II – od wjazdu w ul. Nowa Sudecka do wysokości budynku nr 272 przy ul. Grunwaldzkiej;
  • odcinek III – Odcinek od wysokości budynku nr 531 przy ul. Grunwaldzkiej do wjazdu do CH Oliwa na wysokości budynku nr 309 przy ul. Grunwaldzkiej.

Ponadto inwestycja obejmować będzie remont kanalizacji deszczowej, wymianę nawierzchni i krawężników zatok autobusowych oraz budowę i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Prace trwać będą do końca wakacji.

W związku z planowanym na 16 lipca rozpoczęciem prac związanych z modernizacją Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Opackiej do PKM/ul. Abrahama wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca kolejno na zamknięciu przebudowywanej jezdni o jeden pas ruchu. Najpierw pas prawy, następnie środkowy, na koniec lewy.

W tym czasie wykonawca przystąpi do realizacji robót sieciowych, rozbiórkowych i frezarskich. Dodatkowo lewoskręty na wszystkich skrzyżowaniach będą utrzymane tak długo, jak będzie to możliwe.

Przypominamy, że w 2016 roku poprawiono stan nawierzchni na odcinku od ul. Klonowej do ul. Kościuszki i od ul. Kościuszki do ul. Braci Lewoniewskich jadąc w kierunku Sopotu. W roku ubiegłym zaś wyremontowano odcinek od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama. Remonty wykonywała firma MTM S.A. Na prace te wydano 3,3 mln zł.

Remont ul. Chłopskiej

Druga podpisana w poniedziałek, 9 lipca, umowa, pozwoli na rozpoczęcie remontu na ulicy Chłopskiej. Umowę podpisali: prezydent Paweł Adamowicz i dyrektor Włodzimierz Bartosiewicz z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska oraz Piotr Żochowski wiceprezes i Mariusz Ogonowski prokurent z WPRD GRAVEL Sp. z o.o. Wartość inwestycji to 3,8 mln zł. Prace na odcinku 860 m ul. Chłopskiej mają zakończyć się do końca września.

Ulica Chłopska zostanie zmodernizowana na odcinku około 860 m, od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Jagiellońskiej. Prace przebiegać będą na jezdni w kierunku Sopotu. W ramach inwestycji zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni i krawężniki. Zadanie przewiduje także wykonanie kanalizacji deszczowej na wspomnianym odcinku. Zakres prac uwzględnia także remont zatoki autobusowej.

W związku z planowanym na 23 lipca rozpoczęciem prac związanych z modernizacją ul. Chłopskiej na odcinku od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Piastowskiej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Roboty prowadzone będą przy jednostronnym zajęciu jezdni w kierunku Żabianki i zwężeniu jej przekroju do pojedynczego pasa ruchu, na obu odcinkach roboczych jednocześnie (Obrońców Wybrzeża-Jagiellońska oraz Jagiellońska-Piastowska). Po zakończeniu prac po jednej stronie jezdni, zajęty zostanie drugi pas, a ruch odbywać się będzie po pasie wyremontowanym. W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu spowodowanych zawężeniem jezdni do jednego pasa planuje się korektę programów sygnalizacji świetlnych polegającą na wydłużeniu światła zielonego dla pojazdów poruszających się ulica Chłopską.

W zeszłym roku remont przeszła ul. Chłopska, na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej. W ramach zadania Rozwój Komunikacji Rowerowej w Gdańsku. Zbudowano również przejazdu przez skrzyżowanie ulic Chłopska/Pomorska. Na prace te wydano blisko 4 mln zł.

Źródło: Gdansk.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW X4 M w kolorze żółty Sao Paulo M

BMW kojarzy się najczęściej z kolorem czarnym. Ewentualnie srebrnym lub białym. To samochód najogólniej mówiąc „poważny”! …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.