niedziela , 5 grudnia 2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
W trakcie tegorocznych wakacji zaplanowano kilka ważnych remontów drogowych, m.in. na ul. Chłopskiej Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

[Gdansk.pl] Przymorze i Żabianka. Koniec przetargu, remont ul. Chłopskiej tuż, tuż

Dojazd na osiedla Żabianki, od strony Przymorza, już za kilka miesięcy będzie dużo wygodniejszy i bezpieczniejszy. Trzy firmy są zainteresowane modernizacją fragmentu ul. Chłopskiej, stanowiącej główny ciąg komunikacyjny w tej części miasta. Jakie prace zaplanowało miasto?

W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia ul. Chłopskiej, na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej. Położone zostaną nowe warstwy bitumiczne, a na fragmencie jezdni zbudowana zostanie nowa konstrukcja. Do tego  – w ramach projektu „Rozwój Komunikacji Rowerowej w Gdańsku” – zbudowany zostanie przejazd dla rowerzystów przez skrzyżowanie ulic Chłopskiej i Pomorskiej.

W ramach inwestycji powstanie też nowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Pomorskiej Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
W ramach inwestycji powstanie też nowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Pomorskiej
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

To nie wszystko. Pojawią się też nowe zatoki autobusowe i chodniki. Wyremontowany zostanie fragment przebiegającej tędy ścieżki rowerowej. Poza tym pojawi się mała architektura, a więc ławki, stojak na rowery i kosze na śmieci. Drogowcy odtworzą też pętle indukcyjne, wyregulują pod kątem wysokości zasuwy i włazy techniczne oraz wymienią wpusty deszczowe i studzienki. W ramach prac pojawi się też nowy trawnik, a także wyraźne oznakowanie pionowe i poziome.

Ul. Chłopska jest w kiepskim stanie technicznym. Wymaga remontu. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Ul. Chłopska jest w kiepskim stanie technicznym. Wymaga remontu.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

To, co zapewne ucieszy miłośników dwóch kółek, to planowana w ramach tego projektu budowa przejazdu przez skrzyżowanie ulic Chłopska i Pomorska. Dziś rowerzyści muszą pokonać kilka przejazdów, by móc dostać się z jednego odcinka istniejącej drogi rowerowej na drugi, wzdłuż ul. Pomorskiej. Powstanie więc nowy odcinek ścieżki rowerowej. Do tego zamontowana zostanie dodatkowa sygnalizacja świetlna i podpórki, uzupełnione zostanie oświetlenie parkowe, a całość zostanie dodatkowo oznakowana. Przy okazji zagospodarowana zostanie okoliczna zieleń.

Reagujemy na zgłaszane przez mieszkańców potrzeby. Stan ul. Chłopskiej jest niezadowalający, wymaga remontu – zaznacza Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska. – Okres wakacyjny to zawsze najlepszy czas do przeprowadzania remontów drogowych.

Realizacją inwestycji zainteresowane są trzy firmy. Ceny za ich usługi wahają się od 3,2 do 5,16 mln złotych. Najtańszą propozycję złożyła spółka Kruszywo z Linii. Wszystkie oferty są obecnie analizowane pod kątem formalno – prawnym. W najbliższych dniach powinien zostać wyłoniony zwycięzca przetargu. Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w lipcu, a zakończą w październiku br.

Źródło: gdansk.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kalendarz Moto Pomorze powraca – VIII edycja na rok 2022 wkrótce w sprzedaży

Trójmiejski fotograf, Łukasz Boehnke, po raz VIII wyda swój autorski kalendarz „MOTO Pomorze”. Po rocznej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *