Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Gdańsk: policjanci zatrzymali złodzieja – odpowie za kradzieże m.in. z hal garażowych

Kryminalni zatrzymali 32-letniego gdańszczanina podejrzanego o szereg włamań i kradzieży z piwnic oraz hal garażowych. Mężczyzna kradł wszystko co mógł później spieniężyć, m.in. opony samochodowe, sprzęt narciarski, elektronarzędzia i wiele innych. Póki co usłyszał 15 zarzutów. Policjanci odzyskali ok. 120 różnego rodzaju przedmiotów, które padły łupem włamywacza. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od dwóch miesięcy w rejonie Suchanina, Moreny, Siedlec nasiliły się włamania do piwnic i hal garażowych. Reakcja policjantów z komisariatu przy ul. Kartuskiej była natychmiastowa. Kryminalni we wszystkich miejscach, gdzie doszło do kradzieży sprawdzili nagrania z monitoringów, rozpytywali mieszkańców i dotarli do świadków.

Dzięki tym wszystkim czynnościom, a przede wszystkim pracy operacyjnej ustalili tożsamość włamywacza. Jak się jednak okazało jest to recydywista, karany w przeszłości za przestępstwa podobne, który często zmienia miejsce zamieszkania. Po sprawdzeniu wielu adresów kryminalni namierzyli 32-latka i zatrzymali.

W samochodzie, którym przemieszczał się mężczyzna, znaleźli różnego rodzaju przedmioty, które w policyjnym systemie figurowały jako kradzione. Kolejne kilkadziesiąt rzeczy policjanci znaleźli i zabezpieczyli w mieszkaniu, w którym przebywał 32-latek. Jedno z pomieszczeń stanowiło magazyn przedmiotów, które padły jego łupem. Łącznie funkcjonariusze odzyskali blisko 120 kradzionych rzeczy, m.in. opony, elektronarzędzia, rowery, walizki, radia samochodowe, sprzęt narciarski i wiele innych. Policjanci znaleźli też przy nim woreczek z zawartością amfetaminy.

32-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał 15 zarzutów dotyczących włamań, kradzieży z piwnic i hal garażowych oraz zarzut posiadania narkotyków. Sprawa ma charakter rozwojowy. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora, który zastosował wobec niego dozór policyjny.

Funkcjonariusze sprawdzają teraz do kogo należą wszystkie zabezpieczone przedmioty i w najbliższym czasie będą wzywać pokrzywdzonych na okazania.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

W Gdańsku rozpoczął działalność nowy dealer AutoDiscover – w ofercie auta zza Oceanu

W Gdańsku – Oliwie, pod adresem Aleja Grunwaldzka 355, rozpoczął działalność nowy salon samochodowy. Należy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *