Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Gdańsk: policyjny pościg za 17-latkiem w Mercedesie

Mundurowi zatrzymali młodego mieszkańca Gdańska, który wczoraj w południe kierując Mercedesem nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policyjnym pościgiem oraz spowodował kolizję. Jak się okazało, nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat pozbawienia.

Wczoraj ok. godz. 12 na ul. Czarny Dwór policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Gdańsku zauważyli pojazd marki Mercedes z uszkodzonym zderzakiem, więc postanowili zatrzymać go do kontroli. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania się za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten widząc radiowóz przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za Mercedesem. Kierowca samochodu nie reagował na dawane przez policjantów sygnały. W trakcie prób jego zatrzymania gwałtownie skręcił na pobliski parking i uderzył w zaparkowany samochód. Kierowca po zdarzeniu zaczął uciekać pieszo jednak policjanci po krótkim pościgu dogonili i obezwładnili uciekiniera.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, którym był 17-letni mieszkaniec Gdańska. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że nastolatek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Ponadto nerwowe zachowanie gdańszczanina wskazywało, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających dlatego został przewieziony do szpitala, gdzie policjanci zabezpieczyli krew do dalszych badań.

Policjanci nałożyli na 17-latka dwa mandaty – 500 zł za brak uprawnień oraz 100 zł za brak dokumentów pojazdu w czasie kontroli. Jeżeli podejrzenia mundurowych się sprawdzą dodatkowo nastolatek odpowie za jazdę pod wpływem środków odurzających za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policją grozi kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kawalkada Porsche znowu na Pomorzu – Porsche Road Tour 2021 z Porsche Centrum Sopot

Coroczna tradycja i zarazem jedna z najciekawszych motoryzacyjnych imprez na Pomorzu – Porsche Road Tour …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *