czwartek , 21 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Gdańsk: przez najbliższe dwa dni policjanci przeprowadzą działania pn. „Motocykle”

Gdańsk: przez najbliższe dwa dni policjanci przeprowadzą działania pn. „Motocykle”

W piątek i w sobotę policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wojewódzkie działania pod nazwą „Motocykle ”. Ich celem będzie ograniczenie ilości kierujących motocyklami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego, a także eliminowanie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym powodowanych przez kierowców jednośladów.

Okres wiosny i lata to czas, gdy po drogach porusza się dużo jednośladów. Motocykle, skutery, motorowery, to doskonałe środki transportu, gdy jest słonecznie i ciepło, pod warunkiem jednak, gdy korzysta się z nich z rozsądkiem i świadomością zagrożeń, jakie ze sobą niosą.

Zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych jest jednym z priorytetów gdańskiej policji, dlatego od jutra policjanci przeprowadzą dwudniowe działania pod hasłem „Motocykle”.

Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów i będą kontrolować stan techniczny pojazdów.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń.

Do kierujących samochodami natomiast apelujemy o kilkukrotne patrzenie  w lusterka przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa.

Źródło: Policja.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Na co zwrócić uwagę, wybierając luksusowe auto?

Nowy czy używany? Premium czy segment popularny? Napęd na 4 koła czy na 2? Możliwości ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *