MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Gdańska policja podsumowuje działania “Bezpieczny Weekend”

Gdańscy policjanci zakończyli dzisiaj działania „Bezpieczny weekend”, które trwały od ubiegłego piątku, a ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę aż 51 osobom, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Funkcjonariusze zatrzymali też trzech kierowców, którzy byli pod wpływem środków odurzających. Zatrzymani poniosą teraz odpowiedzialność karną.

Od piątku gdańscy policjanci prowadzili działania związane z długim weekendem majowym. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i osób odwiedzających nasze miasto. Podczas weekendu majowego przeprowadzali kontrole drogowe, w trakcie których sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Fot. KWP
Fot. KWP

W trakcie długiego weekendu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 51 osobom, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Jeden z nietrzeźwych kierujących zatrzymany został przez funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku będącego po służbie.

W poniedziałek ok. godz. 13.40 18-letni kierujący Mercedesem jechał najpierw Traktem Św. Wojciecha, a następnie ul. Gościnną od prawej do lewej krawędzi jezdni, wjeżdżając również na chodnik, po którym wówczas szły rodziny z dziećmi. Gdy policjant zobaczył niebezpieczną jazdę kierującego, ruszył od razu za nim. W momencie, gdy jego auto zatrzymało się przed progiem zwalniającym, funkcjonariusz wybiegł z samochodu i zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Alkomat wykazał u niego blisko 2 promile w wydychanym powietrzu.

Z kolei policyjni wywiadowcy zatrzymali w pościgu 32-letniego obywatela Ukrainy, który kierował autem będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał u niego 2,4 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie dość, że w takim stanie przewoził jeszcze pasażerów, to w trakcie zatrzymania próbował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierujący trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze zatrzymali również trzech mężczyzn, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem środków odurzających. Pierwszy z nich został zatrzymany w piątek po godzinie 8:00 na ul.Tama Pędzichowska. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił wygląd i zachowanie 21-letniego kierowcy Volkswagena Golfa i fakt, że jego źrenice nie reagowały na światło. Wstępne badanie wykazało, że znajduje się on pod wpływem amfetaminy.

Dziesięć godzin później na Obwodnicy ( wysokość ul. Przywidzkiej) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 20-latka, który kierował Volvo. Badanie śliny wykazało, że młody mężczyzna kierował samochodem będąc pod wpływem marihuany. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

Natomiast w niedzielę wieczorem na ul. Grunwaldzkiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 33-letniego kierującego Oplem Corsa, z którym podróżowała 30-letnia kobieta. Wygląd oraz zachowanie kierowcy jak i pasażerki, zwróciły uwagę funkcjonariuszy. Para mówiła w sposób niewyraźny, miała niekontrolowane ruchy ciała. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy kobiecie pojemnik z białym proszkiem – najprawdopodobniej amfetaminą. Od kierującego pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywny.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M4 Frozen Orange

BMW M4 gościło w naszym “kolorystycznym” cyklu już nieraz. Teraz powraca, ale barwie, o której …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *