sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Gdański Dzień Elektromobilności na Ołowiance

Od 16 do 22 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Miasto Gdańsk, wraz z firmą SunSol, promowało ekologiczne środki transportu i zmniejszanie dzięki nim śladu węglowego podczas wystawy zorganizowanej na terenie Ołowianki. Odbyła się ona w sobotę 18 września, między godziną 10 a 18. Była to pierwsza tego typu impreza w regionie, która w całości poświęcona jest tematyce elektromobilności. 

Organizatorzy przygotowali kilka stref – w tym największą, poświęconą samochodom elektrycznym. W dużej hali namiotowej zaparkowało kilkanaście samochodów zasilanych jedyni energią elektryczną. Wśród nich ekspozycje lokalnych dealerów: Porsche Centrum Sopot, KIA Interbis, Mercedes-Benz BMG Goworowski, BMW Bawaria Motors, Opel Motor Centrum.

Ponadto swoją ekspozycję przygotowała Toyota Motor Poland z modelem samochodu z napędem wodorowym Mirai oraz dostawcy usług i infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych: Fronius – z domową ładowarką do samochodów elektrycznych Wattpilot i Greenway, będący operatorem stacji ładowania.

Dodatkowo, zapoznać się można było z innymi pojazdami elektrycznymi – rowerami, hulajnogami, a w przypadku marki Frugal – małymi pojazdami użytkowymi.

Duży nacisk położony został na prawidłowe – zgodne z proekologiczną ideą, „tankownie” elektryków – czyli najprościej mówiąc, ładowanie ich przy użyciu odnawialnych źródeł energii, takie jak między innymi fotowoltaika. Poświęcone temu były także panele dyskusyjne.

Największym pojazdem wystawy był z kolei autobus Mercedes-Benz eCitaro G, który w Gdańsku przechodzi obecnie pierwsze w Polsce testy w swoim naturalnym środowisku – podczas eksploatacji w transporcie publicznym.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *