Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Gdański Zarząd Dróg i Zieleni do końca maja 2019 roku odnowi poziome oznakowanie na 300 ulicach miasta
Fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni do końca maja 2019 roku odnowi poziome oznakowanie na 300 ulicach miasta

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni odnawia poziome oznakowanie dróg. Prace związane z odmalowaniem znaków na jezdni będą prowadzone do końca maja 2019 roku. Odmalujemy w sumie oznakowanie na 300 ulicach Gdańska o powierzchni ok. 70 tys. m2. Jednocześnie toczą się inne prace związane z pozimowym porządkowaniem miasta.

W ramach odnawiania oznakowania poziomowego na gdańskich ulicach odmalowywane są przejścia dla pieszych, linie rozdzielające pasy ruchu (segregacyjne i krawędziowe), linie zatrzymania, strzałki kierunkowe na skrzyżowaniach, linie oddzielające miejsca parkingowe, a także koperty dla osób niepełnosprawnych.

Jako pierwsze odmalowywane są znaki na ulicach należących do Podstawowego Układu Komunikacyjnego. Są to główne ciągi komunikacyjne Gdańska, m.in. al. Zwycięstwa, Podwale Grodzkie, al. Grunwaldzka, al. Armii Krajowej, Błędnik, ul. Nowe Ogrody, ul. Spacerowa, Trakt Św. Wojciecha oraz ul. Słowackiego. Oprócz nich odnowione zostanie oznakowanie poziome na Głównym Mieście, we Wrzeszczu, w Oliwie, na Oruni, Chełmie, Ujeścisku oraz Jasieniu.

Prace toczyć się będą do końca maja 2019 roku i obejmą zarówno drogi PUK, jak również lokalne. Ponadto odmalowane zostanie oznakowanie w miejscach wskazanych przez Komisję bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego, m.in. przejścia dla pieszych znajdujące się w pobliżu gdańskich szkół. Te prace zakończą się przed końcem wakacji.

Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu roboty odbywają się głównie w nocy w godz. od 20:00 do 6:00 rano. Postęp prac uzależniony jest od warunków atmosferycznych – temperatury podłoża powyżej 5 stopni Celsjusza.

Od miesiąca trwają również inne prace porządkowe, które obejmują czyszczenie nawierzchni jezdni z piasku, darni, trawy, liści, błota i innych zanieczyszczeń. Sprzątane są też chodniki, drogi rowerowe, miejsca parkingowe czy schody terenowe.

Źródło: GZDiZ

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Groteskowa kradzież paliwa ze stacji paliw w Bąkowie

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego szukają sprawców kradzieży paliwa. Doszło do niej 17 lutego na stacji ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *