wtorek , 21 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec

Gdańskie zagłębie motoryzacyjne – Aleja Grunwaldzka

Ulica Gdańska, ruch drogowy-09262Główna arteria największego z trójmiejskich miast od wielu lat jest bardzo lubianym miejscem tutejszych dealerów samochodowych. Funkcjonuje przy niej kilka salonów z wieloletnią tradycją, a wkrótce dołączą kolejne. Co czyni to miejsce tak atrakcyjnym dla tej branży? 

Wrzeszcz, Przymorze i Oliwa to jedne z najbardziej zaludnionych, ale także najbardziej prestiżowych dzielnic Gdańska. Zlokalizowane są tutaj zarówno duże osiedla mieszkaniowe, popularne galerie handlowe i hipermarkety, ale przede wszystkim, w ostatnich latach, powstało tu wielki centrum biznesowe.

Takie otoczenie oraz ilość osób, które codziennie przyjeżdżają tu do pracy i w interesach, stało się dobrą perspektywą dla dealerów samochodowych.

Dni otwarte Bawaria Motors-072043 lata temu, na niezagospodarowanej działce, nieopodal Galerii Bałtyckiej i na przeciwko centrum biznesowego VIGO powstał nowoczesny salon marki BMW, dealera Bawaria Motors.

Niespełna kilometr dalej od wielu lat działa salon marki Nissan należący do Grupy Zdunek. W obrębie 300 metrów od niego, przy skrzyżowaniu z ulicą Abrahama działają także salony marki Hyundai Margo, Opel Konocar, Subaru i SsangYong Zdanowicz, autoryzowany serwis marki Mazda, Ford BIG Autohandel, Skoda Plichta, British Automotive Gdańsk będący przedstawicielem Jaguara i Land Rover’a, Toyota Carter i od niedawna salon motocyklowej marki Triumph.

Kierując się dalej w północnym kierunku zlokalizowany jest plac samochodów używanych Walder Plus, należący do dealera Toyota Walder posiadającego salonu w Chwaszczynie i Rumi.

Walder Plus - samochody używane z gwarancja w Gdańsku-03004

Fot. MB Witman
Fot. MB Witman

Kolejne paręset metrów dalej prowadzona jest ogromna inwestycja firmy Mercedes-Benz Witman, która w miejscu dotychczasowego salonu buduje najnowocześniejszy i jedyny w Europie indywidualny salon Mercedes-AMG.

Jaka przyszłość czeka „motoryzacyjne zagłębie” przy Grunwaldzkiej?

Świetlana! Żaden z funkcjonujących tutaj dealerów nie narzeka na swoją lokalizację. Na przenosiny w inne miejsce nie zdecydowała się firma Witman, mimo, że wartość gruntu na którym zlokalizowany był dotychczasowy salon pozwoliłaby najprawdopodobniej na jeszcze większą inwestycję np. w rejonie Obwodnicy.

Range Rover Velar - najładniejszy SUV na rynku- British Automotive Gdańsk-0477Z Grunwaldzkiej nie rezygnuje również British Automotive Gdańsk. Aktualny salon, zlokalizowany przy ulicy Abrahama, mimo bardzo bliskiej odległości do głównej arterii, nie spełnia już obecnych standardów tak prestiżowej marki. Firma w połowie lutego tego roku otrzymała zgodę na budowę swojej nowej siedziby, która zlokalizowana będzie zaledwie kilkaset metrów dalej, ale już przy dumnie brzmiącym adresie „Grunwaldzka 239”. Co więcej, według wstępnych, nie potwierdzonych jeszcze informacji, będzie tam gościć również inna brytyjska marka z portfolio Britishi Automotive Gdańsk.

Także Grupa Walder zapragnęła zlokalizować tutaj swój najbardziej prestiżowy salon. W tym celu, po gruntownej przebudowie, zaadoptowany zostanie istniejący już budynek, który stanie się nowym przedstawicielstwem marki Lexus Trójmiasto, przeniesionym z Gdyni-Orłowa. Inwestycja będzie również wzbogacona o serwis tej elitarnej japońskiej marki.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Gdańsk testuje zeroemisyjny autobus Mercedes eCitaro G

Przez najbliższe dwa tygodnie Gdańsk, jako pierwsze miasto w Polsce, testował będzie elektryczny autobus przegubowy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *