Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / GDDKiA apeluje o tworzenie „korytarzy życia” w awaryjnych sytuacjach na Obwodnicy
Fot. GDDKiA

GDDKiA apeluje o tworzenie „korytarzy życia” w awaryjnych sytuacjach na Obwodnicy

Fot. GDDKiA
Fot. GDDKiA

Banery na obiektach mostowych nad drogami ekspresowymi zachęcają do stosowania korytarzy życia w przypadku wystąpienia zatorów drogowych na S6 Obwodnicy Trójmiasta i S7 Południowej Obwodnicy Gdańska.

Użytkownicy dróg ekspresowych wokół Trójmiasta: S6 Obwodnicy Trójmiasta i S7 Południowej Obwodnicy Gdańska, zauważyli zapewne banery promujące akcję tworzenia korytarzy życia w przypadku wystąpienia zatorów drogowych.

To przede wszystkim usprawni dojazd służb na miejsce zdarzenia drogowego, by udzielić pomocy ew. poszkodowanym. Pomoże także sprawne przybycie służb odpowiedzialnych za usunięcie uszkodzeń infrastruktury i udrożnienie drogi.

Fot. GDDKiA
Fot. GDDKiA

Jest to inicjatywa GDDKiA Oddziału w Gdańsku w porozumieniu z Wojewódzkim Zespołem ds. Poprawy Bezpieczeństwa i Usprawnienia Ruchu na Obwodnicy Trójmiasta, działającym przy Wojewodzie Pomorskim. Do wspólnej akcji włączyły się Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Fot. GDDKiA
Fot. GDDKiA

Akcja z korytarzem życia stanowi jeden z elementów działań podejmowanych przez zarządcę na drodze S6 Obwodnicy Trójmiasta, która ze względu na natężenia ruchu jest jedną najbardziej obciążonych dróg w Polsce (o dwóch pasach ruchu, bez pasa awaryjnego postoju). Natężenia ruchu sięgają 80 tys. pojazdów na dobę, a w wakacje w dni przed weekendami przeszło 105 tys. pojazdów (wzmożony ruch tranzytowy i wakacyjny nakłada się na duży ruch aglomeracyjny). Na tej drodze doszło w 2018 r. średnio do 2,5 zdarzenia drogowego dziennie (wg. zweryfikowanych danych policyjnych). Jakiekolwiek zdarzenie drogowe – kolizja, uszkodzony pojazd, powoduje bardzo duże perturbacje w przejeździe, a przy przedłużających się utrudnieniach zatory „rozlewają się” na pozostałe drogi Aglomeracji Trójmiejskiej.

Oprócz tego przy drodze ekspresowej w wybrane dni, kiedy spodziewany jest wzmożony ruch samochodowy, stają mobilne tablice zmiennej treści informujące o wzmożonym natężeniu ruchu i ew. utrudnieniach w przejeździe. Ponadto pojazdy patrolowe służb GDDKiA oraz utrzymaniowych zostały wyposażone w wodę do wykorzystania dla użytkowników drogi ekspresowej w razie wystąpienia przedłużających się zatorów w ruchu drogowym.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg do stosowania korytarzy życia w przypadku powstania zatoru drogowego.

Źródło: GDDKiA oddział Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *