poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Gdynia bez salonu Citroen’a – dealer ASO11 kończy działalność

Działający od wielu lat w Gdyni salon sprzedaży i serwis samochodów Citroen pod marką ASo11 wkrótce zakończy swoją działalność. Firma wypowiedziała umowę dealerską importerowi i wycofuje się z branży motoryzacyjnej. Jej miejsce w budynku przy Alei Zwycięstwa 175 w Gdyni zajmie niezależna firma serwisowa FRED Centrum Obsługi Pojazdów. 

Przez pewien czas ASO11 było jedynym przedstawicielstwem Citroena w rejonie Trójmiasta. Stosunkowo niedawno pojawiła się dla niej konkurencja – do grona dealerów tej marki dołączyły Grupy JD Kulej oraz Zdunek, które otworzyły salony w Rumi i Gdańsku.

ASO11 funkcjonować będzie do października. Zakończenie umowy o współpracy pomiędzy firmą i importerem odbędzie się prawdopodobnie za porozumieniem stron. Część samochodów, które były przypisane temu dealerowi, zostały już odsprzedane pozostałym przedstawicielom.

 

Prawdopodobne przyczyny zaistniałej sytuacja tłumaczy portal Francuskie.pl, m.in. w artykule: Niespokojnie w polskich sieciach dealerskich marek Citroën, Opel i Peugeot:

Dealerzy są niezadowoleni z warunków współpracy, a niska sprzedaż nie pozwala osiągać zysków. W tej sytuacji niektórzy z nich rozważają zakończenie współpracy z PSA. Sytuacja na rynku motoryzacyjnym jest bowiem trudna. Zmniejszone zainteresowanie nowymi samochodami powoduje, że niektóre marki opuszczają Europę, inne szukają oszczędności. Całą branżę czeka najprawdopodobniej poważna transformacja.

Salon ASo11 w Gdyni przechodzi aktualnie remont dostosowujący budynek do nowego użytkownika. Z elewacji zniknęły szyldy Citroena, a na placu pozostały ostatnie egzemplarze tych francuskich samochodów.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

BMW M4 Competition w kolorze Zielony Isle of Man M

BMW M4 w wydaniu Competition to samochód, który niewątpliwie zwraca na siebie uwagę. Wyczynowe coupe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *