piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Gdynia bez salonu Citroen’a – dealer ASO11 kończy działalność

Działający od wielu lat w Gdyni salon sprzedaży i serwis samochodów Citroen pod marką ASo11 wkrótce zakończy swoją działalność. Firma wypowiedziała umowę dealerską importerowi i wycofuje się z branży motoryzacyjnej. Jej miejsce w budynku przy Alei Zwycięstwa 175 w Gdyni zajmie niezależna firma serwisowa FRED Centrum Obsługi Pojazdów. 

Przez pewien czas ASO11 było jedynym przedstawicielstwem Citroena w rejonie Trójmiasta. Stosunkowo niedawno pojawiła się dla niej konkurencja – do grona dealerów tej marki dołączyły Grupy JD Kulej oraz Zdunek, które otworzyły salony w Rumi i Gdańsku.

ASO11 funkcjonować będzie do października. Zakończenie umowy o współpracy pomiędzy firmą i importerem odbędzie się prawdopodobnie za porozumieniem stron. Część samochodów, które były przypisane temu dealerowi, zostały już odsprzedane pozostałym przedstawicielom.

 

Prawdopodobne przyczyny zaistniałej sytuacja tłumaczy portal Francuskie.pl, m.in. w artykule: Niespokojnie w polskich sieciach dealerskich marek Citroën, Opel i Peugeot:

Dealerzy są niezadowoleni z warunków współpracy, a niska sprzedaż nie pozwala osiągać zysków. W tej sytuacji niektórzy z nich rozważają zakończenie współpracy z PSA. Sytuacja na rynku motoryzacyjnym jest bowiem trudna. Zmniejszone zainteresowanie nowymi samochodami powoduje, że niektóre marki opuszczają Europę, inne szukają oszczędności. Całą branżę czeka najprawdopodobniej poważna transformacja.

Salon ASo11 w Gdyni przechodzi aktualnie remont dostosowujący budynek do nowego użytkownika. Z elewacji zniknęły szyldy Citroena, a na placu pozostały ostatnie egzemplarze tych francuskich samochodów.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *