sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Przemysław Kozłowski/gdynia.pl

[Gdynia.pl] Pracowity weekend na gdyńskich drogach

Zima znów pokazała swoje śnieżne oblicze. Intensywny i długotrwały opad śniegu utrudnił komunikację w sobotnie popołudnie i wieczór. Dodatkowo minusowe temperatury uniemożliwiały skuteczne działania miejskim ekipom odśnieżającym i gdyńskim podwykonawcom. Podobna sytuacja panowała na drogach Gdańska, Chwaszczyna oraz Obwodnicy Trójmiasta.

W wielu miejscach gdyńskie pługo-posypywarki utknęły w korkach, co uniemożliwiało im szybki przejazd i wykonanie posypu. Pozostały sprzęt podejmował działania w innych rejonach Gdyni. Jednak wielu z podwykonawców mogło rozpocząć akcję odśnieżania dopiero po ustaniu opadów. W późnych godzinach popołudniowych na samej tylko ul. Wielkopolskiej działały 3 pługo-posypywarki. Pozostała część pojazdów odśnieżała inne ciągi komunikacyjne.

Mieliśmy do czynienia z bardzo wymagającymi warunkami atmosferycznymi. Na drogach działał nie tylko nasz komunalny sprzęt, ale też pojazdy firm zewnętrznych. Prowadzenie akcji w tak intensywnym i marznącym opadzie śniegu było bardzo trudne. W trakcie weekendu nasze pojazdy przejechały łącznie 4300 km! Wykorzystaliśmy ponad 500 ton soli drogowej! Działamy w trybie całodobowym i bacznie śledzimy wszystkie alerty pogodowe – relacjonuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W każdej gdyńskiej akcji zimowej biorą udział nie tylko miejskie pługo-posypywarki, ale też pługi, traktory oraz samochody dostawcze podwykonawców. Łącznie jest to kilkadziesiąt pojazdów. Sprzęt obsługują kierowcy pojazdów specjalnych LIZUD oraz kierowcy i pracownicy firm zewnętrznych.

To był bardzo trudny weekend nie tylko dla naszych służb. Tak duży i długotrwały opad śniegu praktycznie sparaliżował komunikację nie tylko w Gdyni. Obwodnica, na odcinku od Chyloni do Karwin, była nieprzejezdna. To pokazuje, że tego typu nagłe i intensywne zjawisko pogodowe uniemożliwia skuteczne i szybkie prowadzenie akcji zimowej wszystkim służbom – wyjaśnia Wojciech Folejewski, dyrektor gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Przypominamy, że za utrzymanie Obwodnicy Trójmiasta odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: Gdynia.pl (autor: Hanna Wyszyńska)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *