niedziela , 28 listopada 2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Gdynia.pl

Gdynia szuka partnera – operatora parkingów pozastrefowych

W Gdyni trwają intensywne prace wdrożeniowe związane z lipcowym rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania. Na Działkach Leśnych, Wzgórzu Maksymiliana oraz Grabówku pojawiły się już fundamenty pod nowe parkomaty solarne. Jeszcze przed końcem maja rozpocznie się ich montaż, a w czerwcu nowe płatne miejsca zostaną oznakowane. Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni ogłosił też kolejny przetarg, który ma wyłonić partnera miasta w obsłudze parkingów pozastrefowych (poza pasem drogowym), gdzie od 1 lipca br. również będą obowiązywały opłaty za postój.

Przedmiotem ogłoszonego postępowania jest zarządzanie i pobór opłat wraz z windykacją dla dziewięciu placów, stanowiących urządzone parkingi wraz z zainstalowanym systemem płatnego parkowania poza pasem drogowym.

Dokładnie przeanalizowaliśmy kwestie księgowe i operacyjne. Zlecenie obsługi i windykacji parkingów pozastrefowych zewnętrznemu operatorowi jest dla nas optymalnym rozwiązaniem, podobnie czynią to inne miasta. Liczymy na oferty firm, które mają już w tym zakresie doświadczenie. Jako miasto zabezpieczymy wyposażenie placów parkingowym w parkomaty i zagwarantujemy serwis. Łącznie na parkingach zostanie wyznaczonych 570 miejsc postojowych, w tym 30 „niebieskich kopert” przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami – informuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Opłaty za postój na parkingach pozastrefowych będą pobierane od 1 lipca br. w godzinach 08:00 – 20:00.

Na pięciu parkingach przy al. marsz. Piłsudskiego oraz ulicach: 3 Maja, Stefana Batorego, Jerzego Waszyngtona, Juliana Ejsmonda będą one pobierane od poniedziałku do niedzieli wg następujących stawek:

Pierwsza godzina parkowania 5,50 zł
Druga godzina parkowania 6,60 zł
Trzecia godzina parkowania 7,90 zł
Każda kolejna godzina parkowania 5,50 zł

Z kolei na czterech parkingach przy ulicach: Partyzantów, Legionów, Witomińskiej, Orłowskiej przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku). Na tych parkingach będą obowiązywały niższe stawki godzinowe:

 • Pierwsza godzina parkowania 3,90 zł
 • Druga godzina parkowania 4,60 zł
 • Trzecia godzina parkowania 5,50 zł
 • Każda kolejna godzina parkowania 3,90 zł

W bezpośrednim sąsiedztwie parkingów będą zainstalowane parkomaty, które umożliwią kierowcom uiszczenie opłaty za postój. Łącznie 18 parkomatów będzie umożliwiało wnoszenie opłat w następujący sposób:
– bilonem,
– kartą bankową stykowo i bezstykowo,
– BLIKiem,

Kierowcy będą mogli też wykupić abonamenty na postój na parkingach. Wysokość abonamentu będzie zależna od lokalizacji danego parkingu. I tak opłaty abonamentowe na parkingach przy al. marsz. Piłsudskiego oraz ulicach: 3 Maja, Stefana Batorego, Jerzego Waszyngtona, Juliana Ejsmonda:

 • Abonament dobowy 80 zł
 • Abonament tygodniowy 200 zł
 • Abonament 30-dniowy 800 zł

Opłaty abonamentowe na parkingach Partyzantów, Legionów, Witomińskiej, Orłowskiej będą niższe.

 • Abonament dobowy 45 zł
 • Abonament tygodniowy 150 zł
 • Abonament 30-dniowy 450 zł

Podobnie jak w całej Strefie Płatnego Parkowania, tak również na parkingach pozastrefowych za brak opłaty za miejsce postojowe będzie nakładana opłata dodatkowa. Wyniesie ona 150 zł w przypadku opłacenia jej do 7 dni. Ale już po 7 dniach opłata wzrośnie do 200 złotych.

Wyłoniony operator parkingów pozastrefowych będzie realizował umowę do końca tego roku, przy czym nie wyklucza się, że uzyskane efekty i doświadczenia zachęcą, aby kontynuować podobny model obsługi przez kolejne lata – dodaje Wojciech Folejewski, dyrektor ZDiZ.

Otwarcie ofert nastąpi 31 maja br. o godzinie 12:00.

Źródło: Gdynia.pl 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Dane z GPR 2020/21 na drogach woj. pomorskiego

Zakończyły się badania natężenia ruchu na drogach krajowych w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu. Największy ruch …

2 komentarze

 1. Rozbój w biały dzień trwa i nabiera rozmachu

 2. Czy miasta są jeszcze dla mieszkańcw ? Z jednej strony organizacje biznesowe Z drugiej podatnik chcący dojechać do szpitala, urzędów sądów ,sprzedany za parę groszy I jeszcze wmawianie , że ograniczenia swobody to dla naszego dobra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *