piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. #dzielnicewGdyni

Gdynia wybrała wykonawcę wiaduktu w ciągu ulicy Puckiej

Strabag Sp. z o.o zaprojektuje i wybuduje inwestycję związaną z powstaniem wiaduktu drogowego na ul. Puckiej, nad torami kolejowymi stacji Gdynia Port. Projekt przewiduje całkowitą likwidację naziemnych przejazdów kolejowych.

W tym tygodniu wybraliśmy wykonawcę dwóch istotnych i kompleksowych inwestycji na północy Gdyni. W obu przypadkach najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag, która rozbuduje ul. Kwiatkowskiego, a także zrealizuje działania dotyczące budowy wiaduktu na ul. Puckiej. Te dwie inwestycyjne całkowicie zmienią infrastrukturę drogową na tym obszarze – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Inwestycję w ciągu ulicy Puckiej zrealizujemy na podstawie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Gminą Miasta Gdyni oraz spółką PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która pokryje koszty budowy wiaduktu w granicach obszaru kolejowego. Miasto sfinansuje budowę pozostałej części infrastruktury, w tym elementów drogowych – podkreśla prezydent.

Fot. Gdynia.pl

Strabag Sp. z o.o. zaprojektuje i wybuduje wiadukt w ciągu ulicy Puckiej za 78 970 302,08 zł brutto. Oznacza to, że uda się zaoszczędzić w budżecie miasta kilka milionów złotych. Kwota zabezpieczona na to zadanie była o prawie 4 miliony wyższa.

Zgodnie z planem nowy układ drogowy wraz z chodnikiem, drogą rowerową i nowoczesnym oświetleniem, a także przebudowaną infrastrukturą podziemną zrealizowany zostanie pod koniec drugiego kwartału 2023 roku.

Źródło: Gdynia.pl (Autor: Dorota Matejczyk-Waletko)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *