wtorek , 26 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Gdyńska drogówka z nowym sprzętem do badania hałasu i analizowania spalin

Policjanci z gdyńskiej komendy otrzymali od władz miasta nowy sprzęt służący do badań technicznych pojazdów. Dzięki nowym urządzeniom wśród, których znalazł się  zestaw do pomiaru hałasu i mobilny analizator spalin pojazdów funkcjonariusze z drogówki będą mogli jeszcze dokładniej sprawdzać stan techniczny kontrolowanych pojazdów i eliminować z ruchu te, które przekraczają dopuszczalną emisję spalin bądź hałasu.

W ostatni piątek gdyńska Policja reprezentowana przez Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni nadkom. Roberta Rondudę oraz funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego otrzymała z rąk Naczelnika Wydziału Środowiska Urzędu Miasta w Gdyni nowy sprzęt, którego zakup sfinansowany został z budżetu miasta Gdyni. Wśród przekazanych urządzeń znalazł się  mobilny analizator spalin służący do wykonywania pomiarów emisji spalin pojazdów i maszyn z silnikami diesla, miernik hałasu przeznaczony do bezpośredniego pomiaru emisji hałasu wytwarzanego przez samochody, ciężarówki i motocykle oraz oprogramowanie ADR, które pozwoli funkcjonariuszom na szybkie wyszukanie informacji na temat przewożonych substancji niebezpiecznych zagrażających środowisku.

Fot. KWP
Fot. KWP

Emisja spalin przez pojazdy użytkowane w ruchu drogowym jest jednym z największych źródeł zanieczyszczeń powietrza. Z tego też względu ujawnianie i eliminowanie z ruchu pojazdów emitujących niedozwolone ilości toksycznych substancji ma duże znaczenie dla jakości środowiska i stanowi jedno z priorytetowych zadań funkcjonariuszy gdyńskiej drogówki. Do tego właśnie celu przekazany jest analizator spalin,  który będzie wykorzystywany w codziennej pracy załogi Kontroli Transportu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego gdyńskiej komendy. Natomiast  miernik hałasu wykorzystywany będzie przede wszystkim do ujawniania pojazdów, w których ingerowano w układ wydechowy i poziom emitowanego hałasu nie mieści się w dozwolonych granicach.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *