BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Alfa Forwarding ltd.

Gdyńska firma sprowadziła transportem lotniczym Lamborghini Huracan z Kanady

Fot. Alfa Forwarding ltd.

Każdego dnia do Polski importowane są samochody z zagranicy. Przeważająca większość z nich pochodzi z Niemiec lub ogólnie Unii Europejskiej. Zdarzają się też transporty z Dubaju, Japonii oraz Ameryki Północnej. Odległość, ale także skomplikowane procedury celne i skarbowe mogą zniechęcać do tego, ale są firmy, które specjalizują się w tego typu działaniach. Gdyńska firma Alfa Forwarding zorganizowała transport wyjątkowego samochodu do Polski z Kanady i pochwaliła się nam szczegółami takiej dostawy. Był to włoski super-samochód Lamborghini Huracan. 

Samochód stanowił mienie przesiedleńcze. W dużym uproszczeniu, sytuacja ta oznacza przeprowadzkę, w tym przypadku z Kanady do Polski i prawny właściciel przeniósł się wraz z posiadanym majątkiem z zagranicy. Procedura taka obejmuje także kontrolę celno-skarbową. W takich przypadkach właściciele drogich przedmiotów – np. samochodów – muszą udowodnić swój status materialny, pozwalający im na ich legalny zakup.

Firma z Gdyni, nie tylko zorganizowała transport drogiego i rzadkiego Huracan’a Performante, ale także pomogła właścicielowi w udowadnianiu, że go na nie stać. Procedura ta oczywiście trwa dłużej niż kilkunastogodzinny transport drogą powietrzną, ale całościowo jest to rozwiązanie dużo szybsze i bezpieczniejsze niż transport morski.

Transport luksusowych samochodów to nasz chleb powszedni. Specjalizujemy się w zleceniach mienia przesiedlenia, w ramach których wielokrotnie transportujemy zza Oceanu wysokowartościowe samochody takie jak Lamborghini, zabytkowe Mercedesy, Maybachy, a nawet Rolls-Royce. Transport tego typu wymaga doskonałej znajomości przepisów, sposobu zabezpieczenia ładunku oraz gotowości do działania o każdej porze dnia i nocy. Dla przykładu poniższe Lamborghini transportowaliśmy lotniczo, ze względu na niską żywotność akumulatora, który nie przetrwałaby kilkutygodniowej przeprawy drogą morską, a jej wymiana to koszt nawet kilku tysięcy dolarów. Musieliśmy zorganizować we współpracy z lotniskiem błyskawiczne ładowanie, aby na czas kontroli celnej samochód był bezpieczny i odpalił jak importer wyjeżdżał nim z lotniska – opowiada Katarzyna Kisielewska, Prezes Zarządu Alfa Forwarding Ltd sp. z o.o.

Źródło informacji i zdjęć: Alfa Forwarding Ltd.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolejna nowość w Škoda Plichta – Octavia po liftingu

Sezon nowości w Škodzie trwa w najlepsze. Dopiero co informowaliśmy i testowaliśmy zupełnie nowe generacje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *