piątek , 28 stycznia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Gdzie, jak i kiedy sprzedać swoje auto premium?

Wraz z powiewem wiosny potrzebujesz odmiany? Może dobrym pomysłem jest wymiana swojego dotychczasowego samochodu na nowy? Jednak zanim to zrobisz, rozejrzyj się za kupcami Twojego obecnego samochodu. W Polsce dopiero rozwija się rynek aut premium, stąd już teraz zastanów się gdzie, jak i kiedy sprzedać swój pojazd.

Gdzie?

W Polsce większość osób sprzedaje swoje auta poprzez portale ogłoszeniowe. Jednak ten trend rzadziej dotyczy sprzedaży tzw. samochodów klasy premium, do których należą takie marki jak np. Mercedes, Lexus, Porsche itp. Niestety, sprzedaż tego rodzaju pojazdów, m.in. ze względu na ich cenę, jest dość utrudniona. Powodem jest dość skomplikowana droga dotarcia do specyficznego, a przez to wąskiego grona odbiorców.

Może się zdarzyć, że podczas prób zbycia auta przez ogłoszenie w internecie, nawet skontaktuje się z Tobą potencjalny nabywca. Niestety, gdy przyjedzie obejrzeć samochód, może się okazać, że to nie jest ktoś, kogo szukałeś. Często takie osoby próbują negocjować cenę, tym samym wykorzystując aktualną sytuację rynkową i trudność ze sprzedażą tego rodzaju samochodów… Dzieje się tak, ponieważ w większości przypadków ogłoszenia przeglądają handlarze samochodów. Zazwyczaj nie posiadają wystarczającej ilości środków, by nabyć auto premium i w związku z tym szukają innych ścieżek osiągnięcia swoich celów. Dlatego tak na prawdę szansa sprzedaży luksusowego pojazdu przez internet jest stosunkowo niewielka.

Z tego powodu warto rozejrzeć się za profesjonalnym partnerem, którego jedną z usług jest odkup i sprzedaż aut premium, i który skupia klientów zainteresowanych nabyciem aut z kategorii high class. Zazwyczaj takie firmy charakteryzuje profesjonalne podejście do prowadzenia negocjacji biznesowych, co pozwoli ci przejść przez cały proces sprzedaży w sposób komfortowy i bezstresowy. Takim partnerem może być np. warszawska Autoreduta. Nie dość, że zadba o cały proces sprzedaży samochodu, czyli zdejmie z nas obowiązek przygotowania samochodu do sprzedaży, to jeszcze da możliwość wskazania wartości za jaką chcemy sprzedać swój samochód.

Jak i kiedy?

Z pewnością zależy Ci na szybkiej i bezproblemowej sprzedaży Twojego auta. Aby tak było, postaraj się zawczasu zatroszczyć o najmniejsze szczegóły. W pierwszej kolejności zadbaj o prezencję samego pojazdu. Zanim zobaczą go potencjalni kupcy, wybierz się z nim do myjni i zapewnij mu odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne (np. woskowanie czy odkurzanie). Postaraj się, by prezentował się jak najlepiej.

Zastanów się też, co należy powiedzieć potencjalnemu nabywcy: czy samochód ma jakieś wady? Czy są gdzieś istotne zarysowania? Mówi się, że sprzedaż przeprowadzona uczciwie i bez zatajania ewentualnych niewygodnych faktów, może nawet pozwolić ci podnieść wartość auta.

W zasadzie nie ma złej pory roku na sprzedaż auta, jeśli jest ono garażowane. Kiedy planujesz pozbyć się swojego samochodu, zabierz się za to od razu, aby jak najprędzej zwolnić miejsce dla nowego modelu.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M8 Competition Fire Red w BMW Bawaria Motors Gdańsk

Kolor, który jednoznacznie kojarzy się ze sportowymi samochodami to najczęściej czerwony. Szczególnie często przypisywany jest …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *