poniedziałek , 8 sierpnia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Greenway

Greenway Infrastructure Poland i Nissan wspierają rozwój elektromobilności w Polsce

Greenway Infrastructure Poland, firma budująca największą w naszym kraju sieć szybkich stacji ładowania oraz Nissan, najchętniej wybierany w Polsce producent aut elektrycznych, podjęły wspólne zobowiązanie o współpracy w zakresie promowania elektromobilności.

W praktyce oznacza to, że obie firmy będą wspierały kierowców, zaopatrując ich w niezbędną wiedzę na temat budowanej infrastruktury ładowania Greenway, a także w zakresie właściwej eksploatacji auta elektrycznego.

Dążymy to tego, aby podróż autem elektrycznym była dla kierowców dobrym doświadczeniem, bez względu na to, czy poruszają się po mieście, czy wyjeżdżają w trasę. – mówi Rafał Czyżewski, prezes Greenway Infrastructure Poland. – Widzimy duże potrzeby kierowców nie tylko w zakresie rozbudowy infrastruktury ładowania, ale też te związane z dostępem do wiedzy i spójnej informacji na temat bezpiecznego i pewnego użytkowania auta elektrycznego. Współpraca z Nissanem, producentem najchętniej wybieranych przez Polaków aut elektrycznych, otwiera bardzo duże możliwości w tym zakresie.

Greenway Infrastructure Poland
Greenway Infrastructure Poland

 

Do 2020 roku Greenway Infrastructure Poland zainstaluje prawie 200 stacji ładowania, wśród nich – 10 ultraszybkich i 135 szybkich. W miejscach, w których występuje zwiększone zapotrzebowanie na usługi ładowania zostaną zainstalowane też magazyny energii, co pozwoli skrócić czas oczekiwania na ładowanie oraz zmniejszy obciążenie sieci energetycznej w godzinach szczytu. Budowa sieci Greenway ruszyła we wrześniu, skutkując działającymi obecnie 5 stacjami. W październiku zostanie uruchomionych kolejnych 15 stacji, a do końca 2017 roku będzie ich w kraju ponad 40. Ładowarki Greenway umożliwiają zasilenie energią elektryczną samochodów we wszystkich dostępnych w Europie standardach szybkiego ładowania (CHAdeMO, CCS), dzięki czemu m.in. posiadacze Nissanów nie potrzebują dodatkowych kabli, aby zasilić auto.

W ramach współpracy z Nissanem w punktach dealerskich producenta kierowcy otrzymają praktyczne wskazówki, jak efektywnie ładować swoje auto w sieci Greenway oraz informacje o uruchomionych już punktach zasilania elektryków. Dowiedzą się także, jak zarejestrować się w sieci, aby korzystać z ładowania nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach Europy. Kontynuacją wspólnych działań będzie dołączenie w przyszłości wybranych punktów dealerskich marki do listy lokalizacji, w których będzie można naładować samochody elektryczne w ramach sieci Greenway.

Obie firmy planują rozszerzać swoją współpracę w przyszłości, by jeszcze bardziej wspierać rozwój elektromobilności. Jako przykład takich działań można podać program, który obecnie jest na etapie przygotowania w Słowacji. Polega on na tym, że osoba kupująca samochód Nissan otrzymuje od dealera kartę GW wraz z pakietem bezpłatnego ładowania ważnym przez określony czas.

– Współpraca z Greenway Infrastructure Poland doskonale wpisuje się w ogłoszony niedawno przez Nissana plan rozwoju elektromobilności. Mamy jednak świadomość, że w Polsce osoby planujące zakup lub posiadające auto elektryczne napotykają dużo więcej barier, niż kierowcy na Zachodzie. Rozwój sieci stacji ładowania w naszym kraju sprawi, że jedna z głównych obaw przestanie być aktualna, a samochody elektryczne będą mogły być z powodzeniem wykorzystywane również podczas podróży międzymiastowych – mówi Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Polsce.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Autobusy elektryczne dla gdańskiej komunikacji. Umowa z firmą MAN na 18 pojazdów podpisana

Nowa era w historii komunikacji miejskiej w Gdańsku. Za kwotę 62 mln zł Miasto zakupi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.