poniedziałek , 12 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Greenway Polska

Greenway Infrastructure Poland wydaje karty zbliżeniowe dla użytkowników

Ładowanie aut elektrycznych w sieci Greenway Infrastructure Poland będzie łatwiejsze. Firma rozpoczęła właśnie wprowadzanie kart zbliżeniowych umożliwiających ładowanie samochodów elektrycznych w swojej sieci. W okresie przejściowym, we wrześniu 2017 r., ładowanie nie wymaga żadnej autoryzacji.

Posiadacze nowych kart nie będą już musieli podawać numeru PIN przy każdym ładowaniu samochodu. Proces identyfikacji i autoryzacji będzie przebiegał w sposób zbliżeniowy.

Nasza sieć rośnie, tylko do końca roku ma powstać prawie 40 nowych stacji ładowania. Przejście na nowy sposób autoryzacji jest konieczne ze względu na rozbudowę sieci. – mówi Rafał Czyżewski, prezes Greenway Infrastructure Poland. – Zależy nam także na tym, by proces ładowania był łatwy i prosty dla kierowców. Stąd też, żeby pozwolić im oswoić się ze zmianą, zdecydowaliśmy, że w okresie przejściowym nie będziemy w ogóle wymagać na naszych stacjach autoryzacji.

Do wszystkich dotychczas zarejestrowanych ok. 350 użytkowników systemu karty zostaną przesłane pocztą, co potrwa kilka tygodni. Nowi użytkownicy, którzy od teraz dokonają rejestracji na stronie http://www.greenwaypolska.pl/pl/pre-registration od razu dostaną kartę RFID. Karty do końca września pozostaną nieaktywne, a ładowanie nie będzie wymagać autoryzacji. Od 1 października 2017 roku jedynie posiadacze kart będą mogli korzystać z usług sieci.

Jak dotąd w Polsce ładowanie samochodów we wszystkich punktach Greenway jest bezpłatne. Po wprowadzeniu opłat kierowca będzie mógł podpiąć do swego konta w systemie Greenway kartę bankową, co pozwoli na zamknięcie procesu autoryzacji i płatności jednym ruchem. Firma planuje uruchomienie usługi płatnej na początku 2018 r. Szczegółowy cennik zostanie przedstawiony do końca tego roku.

Karta pozwoli ładować auta w sieci Greenway na terenie całej Polski. Po wprowadzeniu usługi płatnej, za pomocą karty będzie można korzystać także z ładowania na urządzeniach zarejestrowanych w sieci http://e-clearing.net, jednej z największych sieci roamingu usług ładowania dla pojazdów elektrycznych w Europie – m.in. w Niemczech, Belgii, Szwecji, Danii, Austrii i Słowacji. Dla klientów Greenway oznaczać to będzie swobodny dostęp do blisko 4,5 tysiąca punktów ładowania na terenie Europy.

Cała planowana sieć stacji ładowania Greenway Infrastructure w Polsce ma powstać do połowy 2020 roku. Stacje powstaną w sąsiedztwie centrów handlowych, stacji benzynowych czy restauracji  oraz przy głównych drogach. Postępy prac można śledzić w zakładce „Wizja” na stronie www.greenwaypolska.pl, gdzie znajduje się aktualizowana na bieżąco mapa z dokładnymi lokalizacjami poszczególnych punktów. Opis procedury ładowania w okresie przejściowym dostępny jest w zakładce „Jak to działa?” na stronie www.greenwaypolska.pl

Źródło: Greenway Polska

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Klasyka i nowoczesność – Citroën GSA i nowy Citroëna C4 w Citroën Zdunek

Dealer Citroën Zdunek z Gdańska zaprasza na premierę najnowszej generacji modelu C4. W dniach 10 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *