niedziela , 14 kwietnia 2024
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Grupa Chodzeń oficjalnie zainaugurowała działalność nowego salonu Toyota Carter Chodzeń w Kowalach

W sobotę w Kowalach odbyło się oficjalne i uroczyste otwarcie nowej stacji dealerskiej marki Toyota, pod skrzydłami Grupy Chodzeń. Obiekt Toyota Carter Chodzeń to najnowocześniejsze przedstawicielstwo marki w Europie, zaprojektowane według aktualnych standardów. Jest to także pierwszy salon samochodowy, oferujące nowe pojazdy, w gminie Kolbudy. 

Przy ulicy Magnackiej 9, tuż obok węzła Kowale na Obwodnicy, powstał flagowy obiekt Grupy Chodzeń w Trójmieście. Salon o powierzchni 3800 m2 to nowoczesna przestrzeń handlowa z ekspozycją kilkunastu samochodów nowych, docelowo 15-stanowiskowy serwis, a także przestrzeń przeznaczona dla samochodów używanych. Nowością jest także przygotowanie do obsługi ciężkich samochodów użytkowych marki Toyota, które mają pojawić się w ofercie producenta w ciągu dwóch lat.

Carter Chodzeń Gdańsk Kowale to jeden z pierwszych salonów w Europie według nowego konceptu, który sukcesywnie będzie wdrażany we wszystkich salonach Toyoty. Dysponujemy największą powierzchnią wśród trójmiejskich salonów, zarówno ekspozycji jak i serwisu, co pozwala wygodnie zaprezentować wszystkie modele marki oraz skrócić do minimum czas oczekiwania na przyjęcie w serwisie – mówi Arkadiusz Lelukiewicz, Dyrektor Handlowy Toyota Carter. Posiadamy wolne miejsce do przechowania kilkuset kompletów kół lub opon, co znacząco ułatwia naszym klientom sprawę sezonowej wymiany. Jest to też ważny punkt na południowej mapie Gdańska, który pozwoli okolicznym klientom zaoszczędzić czas na dojeżdżaniu do salonu w Oliwie. Salon Carter Gdańsk w Oliwie oczywiście niezmiennie zaprasza swoich obecnych jak i nowych klientów, którzy mają wygodniejszy dojazd właśnie tutaj, albo po prostu przyzwyczaili się do tego miejsca. W przyszłości planujemy również jego rozbudowę, co jeszcze bardziej pozwoli usprawnić obsługę – podsumowuje Arkadiusz Lelukiewicz.

Sobotnie otwarcie miało kameralny charakter, bez udziału klientów. W wydarzeniu uczestniczyli przede wszystkim pracownicy, przedstawiciele firm i instytucji zaangażowanych w powstanie obiektu oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Wśród gości znaleźli się wójt gminy Kolbudy, prezes firmy Allcon – generalnego wykonawcy obiektu oraz Jerzy Żaczek, General Manager Toyota Motor Poland. Z rąk tego ostatniego, panowie Lech i Piotr Chodzeń otrzymali charakterystyczny, samurajski miecz “katana”, jako symbol sukcesu.

Chodzeń to firma rodzinna powstała w Piasecznie w 1976 roku. Właścicielami firmy są Panowie Lech i Piotr Chodzeń. Początki działalności to zakład napraw powypadkowych, który zajmował się naprawami blacharsko-lakierniczymi. Później powstał serwis mechaniczny. Wydarzeniem przełomowym w działalności firmy było podpisanie w 1986 roku jednej z pierwszych w Polsce autoryzacji na prowadzenie usług serwisowych Toyoty, a już w 1991 roku, wraz z powstaniem Toyoty Motor Poland, firma Chodzeń stała się autoryzowaną stacją dealerską.

Dziś spółka Chodzeń to sześć obiektów dealerskich w Polsce:
1. Toyota Chodzeń w Piasecznie, od 1986 r.;
2. Toyota Chodzeń w Warszawie, od 2007 r.;
3. Lexus Warszawa – Puławska, od 2009 r.;
4. Toyota Carter – Gdańsk , w strukturach spółki od 2010 r.;
5. Maserati w Piasecznie, od 2013 r.;
6. Toyota Carter Chodzeń w Kowalach koło Gdańska od 2022 r.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odzyskane i zabezpieczone pojazdy – uderzenie w przestępczość samochodową na Pomorzu

Ponad 500 sprawdzonych pojazdów i niemal 100 kontroli punktów złomowania i dystrybucji używanych części. Mundurowi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *